Вести

Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!
0

Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Бразилецот Оскар го засили Шангај неодамна. Овој тим на Челси му плати 60 милиони евра за неговите услуги, а по се изгледа дека...
Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?
0

Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?

January 10th, 2017 | by pance
Играчот за врска од Бразил Оскар ги напушти во овој јануари редовите на екипата на Челси и премина во кинеската лига, во...
Оскар веќе пронајде вистинско друштво во Кина
0

Оскар веќе пронајде вистинско друштво во Кина

January 3rd, 2017 | by pance
Довчерашниот фудбалер на Челси Оскар пополека се адаптира на новиот живот во Кина. Овој играч за врска неодамна стана нов...
Оскар испрати порака до навивачите на Челси
0

Оскар испрати порака до навивачите на Челси

December 25th, 2016 | by pance
Бразилскиот фудбалер Оскар пред неколку дена го напушти Челси и својата кариера ќе ја продолжи во редовите на кинескиот...
Изгледа дојде крај на кинеското расцепување: Одлука која нема да им се допаѓа на клубовите
0

Изгледа дојде крај на кинеското расцепување: Одлука која нема да им се допаѓа на клубовите

December 25th, 2016 | by pance
После што во година дена остварија неколку рекордни трансфрери, се чини дека наскоро ќе дојде крај на кинеското расцепување....
Агентот на Де Брујн: Што ако добијам понуда од Кинези?
0

Агентот на Де Брујн: Што ако добијам понуда од Кинези?

December 25th, 2016 | by pance
Кинезите што замислуваат, тоа и остваруваат, па така доведуваат европски играчи во своите редови. Оскар неодамна за 60 милиони...
Преодниот рок уште не е започнат: Потрошени над 100 милиони евра
0

Преодниот рок уште не е започнат: Потрошени над 100 милиони евра

December 24th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Како ни се приближува Нова година и почетокот на зимскиот преоден рок, така се повеќе шпекулации се појавуваат. Многу клубови...
„Целата генерација на фамилијата Оскар ќе биде задоволна“
0

„Целата генерација на фамилијата Оскар ќе биде задоволна“

December 23rd, 2016 | by pance
Коментар на трансферот на Оскар во кинески Шангај СИПГ даде и тренерот на Ливерпул Јирген Клоп. Бразилецот се одлучи да го...
Вилијан потврди и го искоментира заминувањето на Оскар во Кина
0

Вилијан потврди и го искоментира заминувањето на Оскар во Кина

December 20th, 2016 | by pance
Иако трансферот не е официјално потврден, јасно е дека Оскар ќе замине од Лондон, а тоа го потврди и неговиот соиграч Вилијан....
Вилијан потврди дека Оскар заминува во Кина!
0

Вилијан потврди дека Оскар заминува во Кина!

December 19th, 2016 | by Dare Smilanov
Бразилскиот фудбалер Оскар во јануари ќе замине од Челси и ќе патува накај Кина. Иако трансферот не е официјализиран, јасно е...