Англија

Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала
0

Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Голманот на Вест Хем, Џо Харт се пофали на социјалните мрежи дека има нова тетоважа, слична на онаа што ја носи на...
Дали тоа треба да значи нешто: Барселона тргнува по Дибала ?
0

Дали тоа треба да значи нешто: Барселона тргнува по Дибала ?

July 21st, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Како што пренесуваат шпанските медиуми, тимот на Барселона планира да го доведе Паоло Дибала, ако Нејмар замине во...
Судиската организација на Италија донесе одлука за пеналот на Јувентус!
0

Судиската организација на Италија донесе одлука за пеналот на Јувентус!

March 17th, 2017 | by pance
Share Судиската организација донесе одлука, еве што е нивниот став… Многу галама се дигна во минатиот петок во победата на...
Дибала од 200 милиони!
0

Дибала од 200 милиони!

January 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Паоло Дибала е на мета на неколку европски великани. Прва во ред застана Барселона, потоа Реал Мадрид се вклучи за накрај...
Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?
0

Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Паоло Дибала, играчот кој отвара нова војна помеѓу Пеп Гвардиола и Жосе Мурињо. Наводно, феноменалниот играч на Јувентус е...
„Ако го сакате Дибала, дајте ни го Модриќ“
0

„Ако го сакате Дибала, дајте ни го Модриќ“

January 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Погба е изгубен минатото лето, па ова од Јувентус вршат напори да го задржат и Паоло Дибала кој игра одлично и е на мета на...
„Погба ни недостасува, но недостасуваме и ние на него
0

„Погба ни недостасува, но недостасуваме и ние на него

December 16th, 2016 | by pance
Share Фудбалерот на Јувентус Паоло Дибала во разговор за Кориере дело Спорт зборуваше за својот донеодамна соиграч Пол Погба,...
Бурно на Ноу Камп: Барселона е спремна да го пушти Нејмар за нова сензација
0

Бурно на Ноу Камп: Барселона е спремна да го пушти Нејмар за нова сензација

September 5th, 2016 | by pance
Share Шпанските медиуми денеска пласираа вест дека Барселона преговара со напаѓачот на Јувентус Паоло Дибала. 22-годишниот пред...
„Не сакам да бидам четврт избор“
0

„Не сакам да бидам четврт избор“

August 31st, 2016 | by pance
Share Фудбалерот на Старата дама Паоло Дибала се споменуваше како потенцијална аквизација на Барселона во ова лето. Покрај се,...
Ништо од Дибала, кој ќе ја наследи “десетката“?
0

Ништо од Дибала, кој ќе ја наследи “десетката“?

August 12th, 2016 | by pance
Share Шампионот на Италија ги објави броевите за наредната сезона, прочуената “десетка“ сеуште нема сопственик. Фудбалскиот...