Вести

Јувентус прифати да го продаде Дибала, ова се условите!
0

Јувентус прифати да го продаде Дибала, ова се условите!

March 24th, 2017 | by pance
Share Се чини дека добро ќе поминат со оваа зделка, не знаеме што вие мислите… Барселона се одлучи за Дибала, дури се зборува...
Перез бара замена за Роналдо, тројца играчи на листата
0

Перез бара замена за Роналдо, тројца играчи на листата

March 22nd, 2017 | by pance
Share Кристијано Роналдо веќе неколку години е заштитен знак на Реал Мадрид со кој два пати беше на врвот на Европа. Роналдо во...
Голем трансфер на повидок – Требa да одбере помеѓу Барселона или Реал Мадрид!
0

Голем трансфер на повидок – Требa да одбере помеѓу Барселона или Реал Мадрид!

March 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пауло Дибала во лето би можел да го напушти Јувентус. Овој 23-годишен фудбалер сеуште нема договор со Јувентус, а по се...
Барселона ќе одбере засилување од Алетико или Јувентус?!
0

Барселона ќе одбере засилување од Алетико или Јувентус?!

March 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Барселона е заинтересирана во својот тим да го донесе Дибала или Гризман ова лето. Барселона сака млад и одличен фудбалер...
Дибала експресно ја напушти Аргентина!
0

Дибала експресно ја напушти Аргентина!

March 21st, 2017 | by pance
Share Репрезентацијата на Аргентина во наредните неколку денови ќе игра натпрери за квалификации за СП. Фудбалерите вчера се...
„Убаво е да се видат играчите на Милан во солзи по натпреварот“
0

„Убаво е да се видат играчите на Милан во солзи по натпреварот“

March 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јувентус го победија Милан со 2:1 во дербито на 28-то коло во Серија А. Јувентус стигна до нова победа во...
Дибала кон Милан: Кукате веќе шест години!
0

Дибала кон Милан: Кукате веќе шест години!

March 10th, 2017 | by pance
Share Аргентинецот го одлучи дербито со пенал во 97 минута, а имаше и порака за гостите кои се огорчени на судијата. Пеналот е...
Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!
0

Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!

February 19th, 2017 | by pance
Share Аргентинецот ќе го продолжи договорот, но шпанскиот гигант и понатака на вратите на Јувентус. Понудата на Реал ќе биде...
Ова е понудата на Реал за Дибала и е навистина непристојна!
0

Ова е понудата на Реал за Дибала и е навистина непристојна!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Аргентинецот ќе го продолжи договорот, но шпанските ѕверови се сеуште на вратите на Јувентус. Флорентино Перез не се...
„Победивме, но не сум задоволен!“
0

„Победивме, но не сум задоволен!“

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јувентус на домашен терен го победија Палермо со 4:1. Стрелец на два гола беше Пауло Дибала, кој не беше...