Вести

Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!
0

Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!

February 19th, 2017 | by pance
Share Аргентинецот ќе го продолжи договорот, но шпанскиот гигант и понатака на вратите на Јувентус. Понудата на Реал ќе биде...
Ова е понудата на Реал за Дибала и е навистина непристојна!
0

Ова е понудата на Реал за Дибала и е навистина непристојна!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Аргентинецот ќе го продолжи договорот, но шпанските ѕверови се сеуште на вратите на Јувентус. Флорентино Перез не се...
„Победивме, но не сум задоволен!“
0

„Победивме, но не сум задоволен!“

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јувентус на домашен терен го победија Палермо со 4:1. Стрелец на два гола беше Пауло Дибала, кој не беше...
Дибала одигра феноменално – Јувентус сигурен против Палермо!
0

Дибала одигра феноменално – Јувентус сигурен против Палермо!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беше одигран натпреварот помеѓу Палермо и Јувентус. Јуве започна жестоко во натпреварот. Првата шанса ја имаше...
„Дибала вреди 150 милиони евра, тој е новиот Меси“
0

„Дибала вреди 150 милиони евра, тој е новиот Меси“

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пауло Дибала е платен 32 милиони на Палермо во 2015-та година. Покажа дека е вистинско засилување за Јувентус. Игра одлично во...
„Продолжувањето на договорот е многу блиску“
0

„Продолжувањето на договорот е многу блиску“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Аргентиенцот Дибала изјави дека само детали го делат од потпишување на нов договор со Јувентус. Дибала долго време се...
Јувентус се согласи да го продаде Дибала?
0

Јувентус се согласи да го продаде Дибала?

February 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пауло Дибала би можел да го напушти Јувентус во летниот преоден рок. Англиските медиуми пишуваат дека Јувентус одговорил...
Алвес и Дибала се видени во трансфер центарот – Што се случува во Јувентус?
0

Алвес и Дибала се видени во трансфер центарот – Што се случува во Јувентус?

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јувентус по се изгледа дека ќе биде активен кога станува збор за крајот на јануарскиот преоден рок. Медиумите пишуваат...
Алегри имаше што да каже по потегот на Дибала
0

Алегри имаше што да каже по потегот на Дибала

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пауло Дибала и Масимилијано Алегри денес беа во центар на внимание. Дибала пред крајот на натпреварот одби да се поздрави...
Скандал го тресе Јувентус – Неверојатен потег на Дибала
0

Скандал го тресе Јувентус – Неверојатен потег на Дибала

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јувентус победија денес против Сасуоло со 2:0. Алегри нема да го памети по добро овој натпревар, а причината...