Македонија

Вардар минимално во вечното дерби
0

Вардар минимално во вечното дерби

November 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Вардар славеше минимална победа од 1:0 против Пелистер во вечното македонско дерби и со тоа на најдобар можен...
Шкендија моќно против Пелистер, Работнички по старо
0

Шкендија моќно против Пелистер, Работнички по старо

September 30th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Шкендија на крилата на капитенот Ферхан Хасани славеше убедлива победа против тимот на Пелистер. Тетовци на...
Охрид без проблем против Вардар Јуниор,  Радовиш го шокираше Пелистер
0

Охрид без проблем против Вардар Јуниор, Радовиш го шокираше Пелистер

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Охрид со победа ја стартуваа сезоната во Суперлигата. Избраниците на Горан Андновски без поголеми...
ФК Пелистер: Општина Битола е виновна за неисплатените плати
0

ФК Пелистер: Општина Битола е виновна за неисплатените плати

September 15th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Акционерите на фудбалскиот клуб Пелистер од Битола излегоа со реакција по повод најновите настани кои го дрмаат клубот....
Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија
0

Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во просториите на ФФМ беше извршена ждрепката во пресрет на осминафиналето во Купот на Македонија. Дерби натпревар...
На денешен ден во Битола се одиграл првиот натпревар од ракометната Лига на  Шампиони
0

На денешен ден во Битола се одиграл првиот натпревар од ракометната Лига на Шампиони

August 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Оваа сезона ќе биде јубилејна 25та во ракометната Лига на Шампиони, а од редовите на ЕХФ не потсетуваат каде започнало се...
Пелистер убедлив во Кратово, Победа подобра од Шкупи
0

Пелистер убедлив во Кратово, Победа подобра од Шкупи

August 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Битолски Пелистер носен од играта на Оливер Пеев славеше убедлива победа против Силекс во Кратово. Пелистерци со 4:1...
Металург убедлив против Пелистер во Охрид
0

Металург убедлив против Пелистер во Охрид

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Металург славеше убедлива победа против битолски Пелистер во контролен натпревар одигран во салата „Билјанини...
Вардар ја растури Победа, првенец за Итало
0

Вардар ја растури Победа, првенец за Итало

August 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Актуелниот шампион на Македонија, Вардар со убедливи 4:0 славеше против прилепска Победа во второто коло од Првата...
Пелистер подобар во пелагониското дерби, Ак. Пандев и Шкупи ги поделија бодовите
0

Пелистер подобар во пелагониското дерби, Ак. Пандев и Шкупи ги поделија бодовите

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Пелистер забележа победа од 2:1 во пелагониското дерби против прилепска Победа. На теренот во Могила...