Лига на Шампиони

Гвардиола го фали Монако!
0

Гвардиола го фали Монако!

February 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Манчестер Сити и Монако во вторник ќе ги одмерат силите во Манчестер во рамките на 1/8 финалето од ЛШ. И двата тима имаа...
Зидан и Пеп сакаат дефанзивец на Интер!
0

Зидан и Пеп сакаат дефанзивец на Интер!

February 19th, 2017 | by pance
Share Како што пренесува Калчомеркато, Реал Мадрид и Манчестер Сити ги делат интересот за стоперот на Нероаѕурите. Стигна...
„Никогаш нема да се вратам во Барселона!“
0

„Никогаш нема да се вратам во Барселона!“

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот тренер Гвардиола изјави дека нема никогаш да се врати во Барселона. Моменталниот тренер Енрике поминува низ...
„Тешко ми е се ова да го кажам“
0

„Тешко ми е се ова да го кажам“

February 18th, 2017 | by pance
Share Шпанскиот стручнак Пеп Гвардиола одржа прес конференција на Итихад на која зборуваше за бразилскиот напаѓач Габриел...
Реал најде замена за Пепе кај Гвардиола?
0

Реал најде замена за Пепе кај Гвардиола?

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Реал Мадрид бара стопер, а старата желба е на продажба. Николас Отаменди не е по вкусот на Гвардиола, па во лето би можел да...
Невозможна мисија – Пеп заинтересиран за браќа!
0

Невозможна мисија – Пеп заинтересиран за браќа!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Гвардиола најде начин да ја засили одбраната, но дали е подготвен за такво нешто. Не е тајна дека скаутите на Сити ги...
Овие 4 тимови имаат најголем посед на топка во ПЛ!
0

Овие 4 тимови имаат најголем посед на топка во ПЛ!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Статистиката е очигледна. Секако, прв е Сити, бидејќи Гвардиола е зависник од посед на топка. Сепак, процентот не е толку...
„Ќе се молам за Жесус!“
0

„Ќе се молам за Жесус!“

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Сити вчера го победи Бурнмут со 2:0 и се вратија во борба за титулата во ПЛ. Сепак, овој натпревар не помина добро...
Мурињо го следи веќе пола година, а може да заврши кај Гвардиола!
0

Мурињо го следи веќе пола година, а може да заврши кај Гвардиола!

February 14th, 2017 | by pance
Share Одличниот фудбалер на Монако игра многу добро во оваа сезона, а тоа нормално не помина незабележано кај многу европски...
Овие четири тимови имаат најмногу посед на топка во ПЛ!
0

Овие четири тимови имаат најмногу посед на топка во ПЛ!

February 13th, 2017 | by pance
Share Статистиката е како бикини или не? Нормално, прв е Манчестер Сити, бидејќи Пеп Гвардиола е зависник од посед на топка....