Вести

На Гвардиола ова досега му се нема случено!
0

На Гвардиола ова досега му се нема случено!

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Пеп Гвардиола никогаше не бил поразен вака во натпревар како тренер. Ги водеше Барселона, Баерн Минхен, а сега го води Сити....
„Гвардиола треба да има почесто секс после полноќ“
0

„Гвардиола треба да има почесто секс после полноќ“

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот фудбалер на Јунајтед, Ерик Кантона имаше што да каже за ѕвездите во ПЛ. Кантона знае често да зборува за...
Гвардиола во неверојатни проблеми: Постапка против Сити за кршење на антидопинг правила!
0

Гвардиола во неверојатни проблеми: Постапка против Сити за кршење на антидопинг правила!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
ФА започна постапка против Сити поради кршење на антидопинг правилата. Според ФА, Сити не осигурале податоци за тренинзите и...
Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?
0

Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Паоло Дибала, играчот кој отвара нова војна помеѓу Пеп Гвардиола и Жосе Мурињо. Наводно, феноменалниот играч на Јувентус е на...
Официјално: Гвардиола остана без зимската желба, играчот на Баерн си најде нов клуб!
0

Официјално: Гвардиола остана без зимската желба, играчот на Баерн си најде нов клуб!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Иако беше на мета на Манчестер Сити, стоперот на Баерн Минхен ќе остане во БЛ. Како што потврди Баерн Минхен, Холгер Бадштубер...
Стигнува како порачан за Гвардиола: Манчестер Сити ќе пазарува од Барселона
0

Стигнува како порачан за Гвардиола: Манчестер Сити ќе пазарува од Барселона

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ би можел кариерата да ја продолжи во ПЛ. Според медиумите, одличниот играч е на праг да...
Гвардиола ја доведува во Сити старата и најголемата желба
0

Гвардиола ја доведува во Сити старата и најголемата желба

January 8th, 2017 | by stefan
Францускиот фудбалер повторно е на мета на Манчестер Сити. Пеп Гвардиола има многу проблеми во одбраната, а решението за...
Гвардиола не смета на нив: Седум играчи го напуштаат Манчестер Сити
0

Гвардиола не смета на нив: Седум играчи го напуштаат Манчестер Сити

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити во наредната сезона ќе влезе со сменет состав. Медиумите пренесуваат дека тие им се заблагодариле на 7 играчи...
Спасителот на Гвардиола стигнува од Примера: Шпанецот доведува одличен играч за врска!
0

Спасителот на Гвардиола стигнува од Примера: Шпанецот доведува одличен играч за врска!

January 5th, 2017 | by pance
Манчестер Сити не игра баш според очекувањата, а се очекува Пеп Гвардиола да биде многу актуелен во овој преоден рок....
„Мојот Сити е 10 години зад Јунајтед“
0

„Мојот Сити е 10 години зад Јунајтед“

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Навивачите на Сити тешко дека ќе му ја простат оваа изјава на Гвардиола во која ги спореди Сити и Јунајтед. Иако Гвардиола ја...