Вести

Италијанецот е главен фаворит за најглупаво заработен картон!
0

Италијанецот е главен фаворит за најглупаво заработен картон!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Марко Верати доби еден од најконтроверзните жолти картони во оваа сезона, а тоа се случи во натпревар во кој ПСЖ победи...
Кавани ја прекина победничката серија на Нант – Фантастичен погодок на уругваецот од слободен удар (ВИДЕО)
0

Кавани ја прекина победничката серија на Нант – Фантастичен погодок на уругваецот од слободен удар (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
ПСЖ победи на гости кај Нант со 0:2 во натпревар од 21-то коло од Лига 1. После дваесетина минути игра го видовме првиот погодок...
ПСЖ повторно ќе се засилува – Овој пат на мета се Англичаните
0

ПСЖ повторно ќе се засилува – Овој пат на мета се Англичаните

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На радарот на ПСЖ се наоѓаат 2 репрезентативци на Англија. Според медиумите, ПСЖ во лето сака да ги донесе играчите на...
Што ќе се случеше ако Лион не ги продадеше своите најдобри играчи?
0

Што ќе се случеше ако Лион не ги продадеше своите најдобри играчи?

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
ПСЖ стана доминантна сила во Франција, а прашање е дали ќе беше таков и Лион доколку не ги продадеше некои играчи. ПСЖ по...
„Јувентус се распрашува, а Анчелоти е луд за Верати“
0

„Јувентус се распрашува, а Анчелоти е луд за Верати“

January 19th, 2017 | by pance
Агентот на италијанскиот играч за врска Марко Верати потврди дека торински Јувентус е заинтересиран за доведување на овој...
Не, не и не! – Волфсбург одби 3 понуди за својот фудбалер
0

Не, не и не! – Волфсбург одби 3 понуди за својот фудбалер

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
ПСЖ се на раскрсница – дали да се обидат повторно или да се откажат. Не, не и не. Јасно летово беше кажано дека Волфсбург тешко...
„Бев близу до враќање во Наполи“
0

„Бев близу до враќање во Наполи“

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Единсон Кавани потврди дека шпекулациите за негово враќање во Наполи не биле лага. Кавани имаше проблеми пред да започне...
Стигна понуда за Меси, сега Барселона е на потег!
0

Стигна понуда за Меси, сега Барселона е на потег!

January 17th, 2017 | by pance
Јасно, овде се само две решенија и тоа првото е многу извесно, во тоа сите веруваат. Пишувавме вчера, не е во прашање пари веќе...
Клајверт најде врска за нов играч! Се е на Германецот, куферот со 25 милиони евра е спремен
0

Клајверт најде врска за нов играч! Се е на Германецот, куферот со 25 милиони евра е спремен

January 17th, 2017 | by pance
Светците го пикираат швајцарскиот репрезентативец со чилеански корени како човек за иднината на левата страна. Челси,...
Анчелоти донесува „БОМБА“ во Минхен
0

Анчелоти донесува „БОМБА“ во Минхен

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Карло Анчелоти го одбра наследникот на Чаби Алонсо. Според медиумите, Карло Анчелоти го сака повторно во својот тим, Марко...