Македонија

Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје
0

Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Иако беа фаворити никој не очекуваше Шкендија со шест голови до врв да ја наполни мрежата на Работнички. Избраниците на...
Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово
0

Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес со почеток од 15:30 часот на стадионот во Ѓорче Петров Работнички ќе биде домаќин на Шкендија во првиот натпревар од...
Победа откина два бода на Шкендија, Шкупи подобар од Работнички
0

Победа откина два бода на Шкендија, Шкупи подобар од Работнички

September 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Доста интересен и возбудлив натпревар во Тетово  одиграа екипите на Шкендија и Победа. Прилепскиот клуб беше многу...
Уште едно интернационално засилување за Работнички
0

Уште едно интернационално засилување за Работнички

September 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нигерискиот интернационалец Чарлс Гофри е нов фудбалер на Работнички. „Романтичарите“ го обезбедија потписот на 19...
Работнички учесник на Генералното собрание на Европската асоцијација на клубови
0

Работнички учесник на Генералното собрание на Европската асоцијација на клубови

September 6th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Претставници на фудбалскиот клуб Работнички викендов во Женева беа присутни на Генералното собрание на Европската...
Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија
0

Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во просториите на ФФМ беше извршена ждрепката во пресрет на осминафиналето во Купот на Македонија. Дерби натпревар...
ОФИЦИЈАЛНО: Бојан Најденов го напушти Работнички и потпиша за ФК Смуха
0

ОФИЦИЈАЛНО: Бојан Најденов го напушти Работнички и потпиша за ФК Смуха

August 28th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   26-годишниот Бојан Најденов го напушти тимот на Работнички и отсега својата фудбалска кариера ќе ја гради во...
Работнички ги засили своите редови со бразилски фудбалер
0

Работнички ги засили своите редови со бразилски фудбалер

August 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во редовите на Работнички пристигна 23 годишниот Бразилец, Серџо Антонио Да Луз Жуниор кој доаѓа од редовите на...
Големо засилување за Романтичарите
0

Големо засилување за Романтичарите

August 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот од Дебар Маало доби големо засилување во името на Остоја Стјепановиќ. Повремениот репрезентативец со Работнички...
Вардар ја растури Победа, првенец за Итало
0

Вардар ја растури Победа, првенец за Итало

August 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Актуелниот шампион на Македонија, Вардар со убедливи 4:0 славеше против прилепска Победа во второто коло од Првата...