Италија

Патрик Шик повторно се повреди!
0

Патрик Шик повторно се повреди!

September 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Патрик Шик ова лето од Сампдорија премина во Рома. Беше најавен како големо засилување но има проблеми со повредите....
Кавга на играчите на Рома ден после победата против Верона!
0

Кавга на играчите на Рома ден после победата против Верона!

September 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Рома славеше со 3:0 над Верона, Наинголан и два пати Един Џеко беа стрелци, но ситуацијата не е баш сјајна. Медиумите...
Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах
0

Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипите на Рома и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите во првото коло од Лигата на Шампионите. Гостинскиот тим од Шпанија...
Официјлано: Анталјаспор го ангажираше играчот на Рома
0

Официјлано: Анталјаспор го ангажираше играчот на Рома

September 4th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Турскиот тим денеска го потврди трансферот на Вилијам Вајнкуер, од Рома на три годишен договор. Информациите...
Славниот Франческо Тоти, го започнува својот тренерски курс
0

Славниот Франческо Тоти, го започнува својот тренерски курс

August 29th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Легендата на Рома, Франческо Тоти, наскоро ќе го започне својот тренерски курс, пренесуваат италијанските медиуми....
Официјално: Рома го потпиша Патрик Шик
0

Официјално: Рома го потпиша Патрик Шик

August 28th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Патрик Шик е сигурен дека го направил вистинскиот избор откако напаѓачот на Самдорија, потпиша за Рома. Требаше да...
Интер го „освои“ главниот град, Икарди постигна нови два гола (ВИДЕО)
0

Интер го „освои“ главниот град, Икарди постигна нови два гола (ВИДЕО)

August 27th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Лусијано Спалети синоќа се врати во Рома, но како „непријател“, тој синоќа го водеше Интер, во маестрална победа...
Најнголан го остава Белгискиот дрес: Седевме во ист ресторан, а тој ни здраво не ми кажа
0

Најнголан го остава Белгискиот дрес: Седевме во ист ресторан, а тој ни здраво не ми кажа

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Раџа Најнголан, потврди дека ќе се пензионира од националниот дрес на Белгија, откако селекторот Роберто Мартинез...
Сите ја одбиваат Рома, ја одби и Сасуоло за Берарди
0

Сите ја одбиваат Рома, ја одби и Сасуоло за Берарди

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Сасуоло денеска ја одбил понудата од Рома за Доменико Берарди, и им порачал на „Римjaните“ дека играчот не се...
Рома започна победнички, деби гол за Коларов
0

Рома започна победнички, деби гол за Коларов

August 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Рома успешно ја отворија новата сезона во Серија А откако ја совладаа незгодната Аталанта со 1:0. Јунак на...