Вести

Мончи создава пеколна Рома, стигнува засилување од Барса?
0

Мончи создава пеколна Рома, стигнува засилување од Барса?

April 29th, 2017 | by pance
Share Мончи не губи време, листата на желби е се поголема. После што е потврдено дека Френк Кеси ќе го засили Милан, денеска се...
Пресврт – Милан ја победи Рома и заврши огромно засилување?!
0

Пресврт – Милан ја победи Рома и заврши огромно засилување?!

April 29th, 2017 | by pance
Share Го сакаа Интер и Рома, но дојде до голем пресврт! Како што пренесуваат италијанските медиуми, фудбалскиот клуб Милан го...
„Се надевам дека Спалети ќе остане и ќе не однесе до титулата!“
0

„Се надевам дека Спалети ќе остане и ќе не однесе до титулата!“

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Рома играат големо дерби против Лацио во рамки на 34-то коло во Серија А. Рома во овој натпревар влегува под...
Мончи го договори првото засилување – Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна?
0

Мончи го договори првото засилување – Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна?

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома започнува нова ера. Рома се договори со Атланта за Френк Кеси за 30 милиони евра. Според медиумите, двата клубови се...
Рома е спремна да го продаде младиот фудбалер за 30 милиони евра
0

Рома е спремна да го продаде младиот фудбалер за 30 милиони евра

April 27th, 2017 | by stefan
Share Милан и Јувентус се заинтересирани, да видиме кој ќе стигне прв до целта. Младиот фудбалер кој оваа сезона игра за Сасуоло,...
Спалети заминува од Рома и превзема голем ривал?
0

Спалети заминува од Рома и превзема голем ривал?

April 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Рома, Спалети најверојатно нема да остане на оваа позиција во наредната сезона. Тој најави заминување ако не...
„Сакаме да го задржиме Спалети!“
0

„Сакаме да го задржиме Спалети!“

April 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рики Масари инсистира Рома да го задржи Спалети. Во последно време се појавија многу шпекулации за можното заминување на...
„Одлуките на тренерот мора да се почитуваат“
0

„Одлуките на тренерот мора да се почитуваат“

April 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома во гости ја победи Пескара со 1:4, а освен одличната игра на Рома, имаше и лута реакција на Џеко кој го напушти теренот...
Рома убедлива против Пескара
0

Рома убедлива против Пескара

April 24th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Рома победија на гости кај Пескара во натпревар од 33-то коло во Серија А, 1:4. Наинголан ја погоди пречката....
Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?
0

Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?

April 24th, 2017 | by pance
Share Рома неодамна потврди дека од ова лето нов спортски директор ка клубот ќе биде Мончи кој во претходните години ја...