Вести

Голден Стејт изгуби од Бостон – Сан Антонио беше подобар од Сакраменто
0

Голден Стејт изгуби од Бостон – Сан Антонио беше подобар од Сакраменто

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ во НБА беа одиграни 11 натпревари. Во дербито на вечерта, Бостон успеа да го победи Голден Стејт со 99:86. Во...
Емотивниот Казнс во солзи се прости од Сакраменто
0

Емотивниот Казнс во солзи се прости од Сакраменто

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Една од најдоминантните ѕвезди во кошарката, ДеМаркус Казнс тешко се соочи со одлуката да замине од Сакраменто. Тој се...
Спектакуларен трејд – Казнс се сели во Њу Орлеанс!
0

Спектакуларен трејд – Казнс се сели во Њу Орлеанс!

February 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сакраменто Кингс се договорија со Њу Орлеанс за голем трејд во кој главна ѕвезда ќе биде ДеМаркус Казнс. Одличниот играч...
Казнс останува верен на Сакраменто!
0

Казнс останува верен на Сакраменто!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите центари во лигата, ДеМаркус Казнс изјавид дека сака да го продолжи договорот со тимот. „Сакам да...
Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс
0

Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 3 натпревари во НБА лигата. Актуелниот шампион Кливленд успеа да ја победи Минесота со 116:108,...
Вашингтон гази се по ред – Сакраменто го изненади Голден Стејт
0

Вашингтон гази се по ред – Сакраменто го изненади Голден Стејт

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон беше подобар од Њу Орлеанс со 105:91 и така стигнаа до 17-та...
Вејтерс и Казнс играчи на неделата
0

Вејтерс и Казнс играчи на неделата

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дион Вејтерс од Мајами и ДеМаркус Казнс од Сакраменто се прогласени за најдобрите играчи на неделата во НБА. Вејтерс го...
Кливленд  поразен во Далас – Бостон продолжи до победите
0

Кливленд поразен во Далас – Бостон продолжи до победите

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Кливленд беше поразен од Далас со 104:97. Домаќините ги водеа Барнс...
Милвоки немоќен против Торонто – Кливленд конечно успеа да победи!
0

Милвоки немоќен против Торонто – Кливленд конечно успеа да победи!

January 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Милвоки никако да фатат ритам. Минатата ноќ тие стигнаа до 2-от пораз по ред, 7-ми во 8 натпревари. Тие овој...
Комедија на НБА начин(ВИДЕО)
0

Комедија на НБА начин(ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сакраменто беа поразени од Чикаго со 102:99, но овој натпревар предизвика многу контроверзии. 10 секунди пред крајот на...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди