Вести

Попович стана рекордер во НБА лигата!
0

Попович стана рекордер во НБА лигата!

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Грег Попович се запиша во историјата на НБА лигата. Во ноќта од сабота кон недела, Сан Антонио победи против Денвер, а...
Сан Антонио победи – Попович израмни рекорд!
0

Сан Антонио победи – Попович израмни рекорд!

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Грег Попович го израмни рекордот во бројот на победи за една франшиза. Неговиот тим на домашен терен беше подобар од...
Голден Стејт убедлив – Голем пресврт на Атланта
0

Голден Стејт убедлив – Голем пресврт на Атланта

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА минатата ноќ беа одиграни 4 натпревари. Екипата на Вашингтон на домашен терен го победи Лејкерс со 116:108 и така...
Сан Антонио го смири Вестбрук – Победија Торонто и Вашингтон
0

Сан Антонио го смири Вестбрук – Победија Торонто и Вашингтон

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во минатата ноќ. Тимот на Торонто успеа да го победи Њу Орлеанс со 108:106. Тие победија...
Големо изненадување во Торонто и Сан Антонио!
0

Големо изненадување во Торонто и Сан Антонио!

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварите од НБА лигата во минатата ноќ донесоа неколку изненадувања. Едно од нив го направија Далас со победата...
Сан Антонио може и без Леонард – Филаделфија подобра од Клиперс
0

Сан Антонио може и без Леонард – Филаделфија подобра од Клиперс

January 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Иако настапуваа без Леонард, Сан Антонио победи против Торонто со...
Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард
0

Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата НБА ноќ помина во знак на на Леонард со рекородот на кариерата. Најдобриот играч на Сан Антонио беше најзаслужен...
Победи на Кливленд и Минесота
0

Победи на Кливленд и Минесота

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Кливленд успеа на домашен терен да победи против Феникс со 118:103 со...
Харден не може сам ниту со трипл-дабл – Хјустон поразен од Мајами
0

Харден не може сам ниту со трипл-дабл – Хјустон поразен од Мајами

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ во НБА беа одиграни 5 натпревари. Мајами го победи Хјустон со 109:103 со одличната игра на Горан Драгиќ....
Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго
0

Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Клиперс победија против Лејкерс со 113:97, а најдобар играч во...