Вести

Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго
0

Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Клиперс победија против Лејкерс со 113:97, а најдобар играч во...
Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк
0

Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во НБА лигата. Екипата на Сан Антонио го декласираше Лејкерс со 134:94....
Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден
0

Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон на отворањето на програмата го победи Чикаго со 101:99. Нив до...
Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто
0

Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На НБА паркетите беа одиграни неколку интересни натпревари. Филаделфија пред свои навивачи ја победи Минесота со 93:91 во...
Аталанта подобра од Сан Антонио: Магичен Хардавеј
0

Аталанта подобра од Сан Антонио: Магичен Хардавеј

January 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Пет натпревари во НБА лигата беа одиграни во ноќта од недела кон понеделник, а вреди да се одвои победата на Атланта против...
Дебакл на Клиперс против Хјустон: Харден до 7-ми трипл-дабл
0

Дебакл на Клиперс против Хјустон: Харден до 7-ми трипл-дабл

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во ноќта од петок кон сабота беа одиграни 10 натпревари. Џејмс Харден стигна до 7-от трипл-дабл во сезоната во победата на...
Голден Стејт продолжува со победи: Сан Антонио подобар од Феникс
0

Голден Стејт продолжува со победи: Сан Антонио подобар од Феникс

December 29th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Детроит на свој терен изгуби од Милвоки со 119:94. Најдобар во тимот на Милвоки беше Џабар Паркер со 31 поен, 9 скокови и 7...
Клиперс подобар од Сан Антонио: Голден Стејт со победа против Бруклин
0

Клиперс подобар од Сан Антонио: Голден Стејт со победа против Бруклин

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во НБА лигата во ноќта од четврток кон петок беа одиграни 5 натпревари. Клиперс повторно беа без помош од Грифин, но тоа не им...
Торонто доминираше во Флорида: Сан Антонио сигурен против Њу Орлеанс
0

Торонто доминираше во Флорида: Сан Антонио сигурен против Њу Орлеанс

December 19th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркарите на Јута го победија Мемфис во дербито од Западот со 82:73. Така тие останаа на 5-та позиција со 18 победи додека...
Нова победа на Голден Стејт: Сан Антонио со пораз во дербито
0

Нова победа на Голден Стејт: Сан Антонио со пораз во дербито

December 9th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во ноќта од четврток кон петок беа одиграни 6 натпревари во најсилната светска кошаркарска лига. Денвер во Вашингтон беше...