Англија

„Можеше многу подобро, но ништо не е готово!“
0

„Можеше многу подобро, но ништо не е готово!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Саутемптон го победи Ливерпул со 1:0 во првиот натпревар од ½-финалето во лига купот. Тренерот на Ливерпул не може да биде...
Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот (ВИДЕО)
0

Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Саутемптон на Сен Мери славеа минимално против Ливерпул во првиот натпревар од Capital One купот. Првиот погодок...
Покажа желба и побара да замине: Го казнија со исфрлување од тимот!
0

Покажа желба и побара да замине: Го казнија со исфрлување од тимот!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Тренерот на Саутемптон, Пјуел изјави дека во натпреварот против Ливерпул во среда нема да смета на Фонте. Овој 33-годишен...
Мурињо побара помош од Мендеш, тројца на мени
0

Мурињо побара помош од Мендеш, тројца на мени

January 8th, 2017 | by stefan
Сопственикот на Манчестер Јунајтед, Ед Вудварт пред неколку дена потврди дека црвените ѓаволи ќе се обидат да доведат...
„Ван Дијк не е на продажба!“
0

„Ван Дијк не е на продажба!“

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ван Дијк во јануарскиот преоден рок нема да го менува клубот, изјави Лес Рид. Иако за 25-годишниот играч покажаа интерес голем...
„Ќе видам дали навистина ме сака Барселона, па потоа ќе одлучам“
0

„Ќе видам дали навистина ме сака Барселона, па потоа ќе одлучам“

December 27th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Играчот на Саутемптон, Ориол Ромеу даде свој коментар на можноста да се врати во Барселона. Ромеу помина низ академијата на...
Дали е можно на овој начин да е потврдена најголемата бомба во ПЛ?
0

Дали е можно на овој начин да е потврдена најголемата бомба во ПЛ?

December 24th, 2016 | by pance
Готово? Потенцијалната бомба во ПЛ се слика во дресот на новиот клуб! Каков начин да се подгрее шпекулација, а можеби и...
Пеп пронајде решение за одбраната!
0

Пеп пронајде решение за одбраната!

December 19th, 2016 | by Dare Smilanov
Капитенот Компани е пак поврден, Стоунс не ги оправда вложените 50 милиони фунти. Пеп има тешка главоболка кога во прашање е...
Европски шампион е верен на Светците
0

Европски шампион е верен на Светците

August 26th, 2016 | by pance
Саутемптон вчера заврши голема работа со потпишувањето на нов договор со португалскиот репрезентативец. Седрик Соареш...
Мурињо довeдува уште едно засилување во Јунајтед
0

Мурињо довeдува уште едно засилување во Јунајтед

August 24th, 2016 | by pance
После што Манчестер Јунајтед под водство на новиот менаџер, Жозе Мурињо, во овој преоден рок значително се засили со...