Англија

Саутемптон и Манчестер Јунајтед не беа расположени за погодоци
0

Саутемптон и Манчестер Јунајтед не беа расположени за погодоци

May 17th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Саутемптон и Манчестер Јунајтед ремизираа, 0:0. Уште во петата минута од натпреварот беше досуден пенал за...
„Навивачите овде ми дозволуваат мирно да живеам“
0

„Навивачите овде ми дозволуваат мирно да живеам“

May 15th, 2017 | by pance
Share Италијанскиот напаѓач Маноло Габијадини пред неколку месеци се одлучи да го напушти Наполи и својата кариера да ја...
Барса за „ситница“ доведува замена за Бускетс од ПЛ?
0

Барса за „ситница“ доведува замена за Бускетс од ПЛ?

May 12th, 2017 | by pance
Share Во прашање е човек кој своите први фудбалски чекори ги направи токму во академијата на славниот клуб. Извесно е дека на...
Ливерпул киксна на Енфилд, Милнер трагичар!
0

Ливерпул киксна на Енфилд, Милнер трагичар!

May 7th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Ливерпул и Саутемптон ремизираа со 0:0 во дуелот од 36 коло од англиската Премиер лига. Иако Редсите...
Саутемтпон најде замена за капитенот?
0

Саутемтпон најде замена за капитенот?

May 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фонте оваа зима го напушти тимот тимот, па соодветна замена му беше веднаш најдена. Иако Фонте беше еден од најважните...
Саутемптон ги израдува бегалците!
0

Саутемптон ги израдува бегалците!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Саутемптон изненади една група на бегалци и им додели карти за натпреварот со Хал. Тие се приклучија на проектот кој е за...
Начинот на Челси – Го продаваш играчот, па потоа повторно го купуваш!
0

Начинот на Челси – Го продаваш играчот, па потоа повторно го купуваш!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Челси по кој знае кој пат сака да ја исправи својата грешка. По Давид Луиз и Матиќ, Челси би можел да плати скапо уште една...
Саутемптон доби покер на Стемфорд Бриџ – Челси се поблиску до титулата (ВИДЕО)
0

Саутемптон доби покер на Стемфорд Бриџ – Челси се поблиску до титулата (ВИДЕО)

April 25th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Челси на Стемфорд Бриџ го победија Саутемптон во натпревар од 34-то коло во Премиер Лигата, 4:2. Само после...
Манчестер Сити за едно полувреме го реши Саутемптон (ВИДЕО)
0

Манчестер Сити за едно полувреме го реши Саутемптон (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Сити го победија Саутемптон на гости во натпревар од 33-то коло во Премиер Лигата, 0:3. Давид Силва...
Гигантите во битка за играч на Саутемптон!
0

Гигантите во битка за играч на Саутемптон!

April 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Играчот на Саутемптон, Вирџил Ван Дајк е на слатки маки, затоа што за него се заинтересирани Челси и Манчестер Сити, но тој...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди