Шпанија

Гансо со два погодоци ја сруши Гранада на Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)
0

Гансо со два погодоци ја сруши Гранада на Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)

April 21st, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на Рамон Санчез Пискуан ја победија Гранада во натпревар од 33-то коло во Ла Лига, 2:0. Ибора шутираше...
Идеалните 11 на Мончи во Севиља на кои потроши 26.5 милиони – Ги нема Витоло, Баптиста и Гамеиро!
0

Идеалните 11 на Мончи во Севиља на кои потроши 26.5 милиони – Ги нема Витоло, Баптиста и Гамеиро!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Интересен е изборот на еден од најдобрите спортски директори. На стадионот „Рамон Санчез“ сеуште не може да го прифатат...
Валенсија и Севиља на Местаља не постигнаа погодок
0

Валенсија и Севиља на Местаља не постигнаа погодок

April 16th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Валенсија и Севиља на Местаља одиграа нерешено во натпревар од 32-ро коло во Ла Лига, 0:0. Рико на почетокот на...
Севиља одлучи – Сампаоли може да мисли што сака, но Јоветиќ останува!
0

Севиља одлучи – Сампаоли може да мисли што сака, но Јоветиќ останува!

April 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Интер ќе добие 14 милиони евра за овој трансфер. Јоветиќ нема да се враќа во Интер, затоа што од лето ќе стане фудбалер на...
Голеада на Рамон Санчез Пискуан – Севиља остана во борбата за директен пласман во ЛШ (ВИДЕО)
0

Голеада на Рамон Санчез Пискуан – Севиља остана во борбата за директен пласман во ЛШ (ВИДЕО)

April 8th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља го победи Депортиво Ла Коруња на Рамон Санчез Пискуан во натпревар од 31-во коло во Ла Лига, 4:2. Стеван...
Рај или пекол?! Има понуда од соништата, а му се заканува 6-годишна суспензија!
0

Рај или пекол?! Има понуда од соништата, а му се заканува 6-годишна суспензија!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Додека го чека летото и пресудата, јасно е дека ако би обвинет тогаш тој ќе ја заврши кариерата. Ицо е обвинет за лажирање...
Црногорецот не се враќа во Интер, Севиља се подготвува да го откупи?!
0

Црногорецот не се враќа во Интер, Севиља се подготвува да го откупи?!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стеван Јоветиќ по се изгледа дека и наредната сезона ќе игра за Севиља. Тој во шпанскиот тим стигна на полу-годишна...
Барселона за едно полувреме ја разнесе Севиља – Мајсторија на Суарез (ВИДЕО)
0

Барселона за едно полувреме ја разнесе Севиља – Мајсторија на Суарез (ВИДЕО)

April 5th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу ја победија Севиља во натпревар од 30-то коло во Ла Лига, 3:0. На почетокот на...
Голема нула на Пискуан – Севиља и Хихон ги поделија бодовите
0

Голема нула на Пискуан – Севиља и Хихон ги поделија бодовите

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља ремизираа на Рамон Санчез Пискуан против Спортинг Хихон во натпревар од 29-то коло во Ла Лига, 0:0....
Смена на клупата на Аргентина, стигнува човек кој пред две години ги фрли во очај!
0

Смена на клупата на Аргентина, стигнува човек кој пред две години ги фрли во очај!

March 31st, 2017 | by pance
Share Според најновите информации Едгард Бауза го чека отказ. Аргентинците се во незавидна позиција во квалификациите за...