Вести

„На интернет видов за понудата која ја добив“
0

„На интернет видов за понудата која ја добив“

January 16th, 2017 | by pance
Напаѓачот на Борусија од Дортмунд Пјер Емерик Обамејанг нема намера да го напушти германскиот клуб. Иако габонскиот...
Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!
0

Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Бразилецот Оскар го засили Шангај неодамна. Овој тим на Челси му плати 60 милиони евра за неговите услуги, а по се изгледа дека...
Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?
0

Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?

January 10th, 2017 | by pance
Играчот за врска од Бразил Оскар ги напушти во овој јануари редовите на екипата на Челси и премина во кинеската лига, во...
Слатки им се милионите: Уште една поранешна легенда замина во Кина
0

Слатки им се милионите: Уште една поранешна легенда замина во Кина

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Рикардо Карваљо кариерата ќе ја продолжи во Шангај, тим кој неодамна го донесе Оскар во своите редови. Карваљо зад себе има...
Стигна понуда, ако ја прифатат ќе имаме нов светски рекорд!
0

Стигна понуда, ако ја прифатат ќе имаме нов светски рекорд!

January 5th, 2017 | by pance
„Кинеско лудило“ го зафати и габонскиот напаѓач Пјер Емерик Обамејанг. Шангај СИПГ неодамна го доведе Оскар за 60 милиони...
Кинеските пари го прават своето: Одличниот Аргентинец заминува во Кина
0

Кинеските пари го прават своето: Одличниот Аргентинец заминува во Кина

January 5th, 2017 | by pance
Два клуба од најнаселената земја на светот го пикираа поранешниот фудбалер на Севиља и не жалаат пари. Со лесни чекори...
Оскар веќе пронајде вистинско друштво во Кина
0

Оскар веќе пронајде вистинско друштво во Кина

January 3rd, 2017 | by pance
Довчерашниот фудбалер на Челси Оскар пополека се адаптира на новиот живот во Кина. Овој играч за врска неодамна стана нов...
Оскар испрати порака до навивачите на Челси
0

Оскар испрати порака до навивачите на Челси

December 25th, 2016 | by pance
Бразилскиот фудбалер Оскар пред неколку дена го напушти Челси и својата кариера ќе ја продолжи во редовите на кинескиот...
Ладен туш за Јувентус за Витсел! Зенит најде купувач – веднаш 25 милиони евра?
0

Ладен туш за Јувентус за Витсел! Зенит најде купувач – веднаш 25 милиони евра?

December 25th, 2016 | by stefan
Старата дама не може финансиски да му парира на оваа понуда, на белгиецот му нудат неверојатни 12 милиони евра по сезона....
„Целата генерација на фамилијата Оскар ќе биде задоволна“
0

„Целата генерација на фамилијата Оскар ќе биде задоволна“

December 23rd, 2016 | by pance
Коментар на трансферот на Оскар во кинески Шангај СИПГ даде и тренерот на Ливерпул Јирген Клоп. Бразилецот се одлучи да го...