Вести

Оскар му помогна на голманот да го одбрани пеналот и му донесе победа на својот тим! (Видео)
0

Оскар му помогна на голманот да го одбрани пеналот и му донесе победа на својот тим! (Видео)

February 26th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Оскар покажувајќи му со својата рака на голманот на која страна да се фрли, погоди и со тоа Шангај СИПГ остана непоразен...
Официјално – Карваљо си најде нов клуб!
0

Официјално – Карваљо си најде нов клуб!

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Искусниот дефанзивец Карваљо официјално се пресели во Кина. Тој потпиша 1-годишен договор со тимот на Шангај СИПГ, кој...
Најголеми потрошувачи оваа зима – ПСЖ даде 70 милиони за двајца играчи, Кристал Палас беше 4-ти најголем потрошувач!
0

Најголеми потрошувачи оваа зима – ПСЖ даде 70 милиони за двајца играчи, Кристал Палас беше 4-ти најголем потрошувач!

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еве ја листата на 10-те клубови кои потрошија најмногу пари… На кинеските клубови им остана рок до 28 февруари да донесат...
„Не заминав во Кина само поради пари“
0

„Не заминав во Кина само поради пари“

February 1st, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на Шангај СИПГ Оскар рече дека во тој кинески клуб не премина само поради пари, веќе затоа што сакаше повеќе...
Дани Алвеш е мета на Кинезите – Стигна и првата понуда!
0

Дани Алвеш е мета на Кинезите – Стигна и првата понуда!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Последниот играч кој се поврзува со тимовите од Кина е Дани Алвеш. Десниот бек би можел наскоро да се пресели во Кина затоа...
„На интернет видов за понудата која ја добив“
0

„На интернет видов за понудата која ја добив“

January 16th, 2017 | by pance
Share Напаѓачот на Борусија од Дортмунд Пјер Емерик Обамејанг нема намера да го напушти германскиот клуб. Иако габонскиот...
Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!
0

Парите му удрија во глава: Оскар со изјава ги шокираше сите!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бразилецот Оскар го засили Шангај неодамна. Овој тим на Челси му плати 60 милиони евра за неговите услуги, а по се изгледа...
Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?
0

Кој го наговори Оскар да дојде во Кина?

January 10th, 2017 | by pance
Share Играчот за врска од Бразил Оскар ги напушти во овој јануари редовите на екипата на Челси и премина во кинеската лига, во...
Слатки им се милионите: Уште една поранешна легенда замина во Кина
0

Слатки им се милионите: Уште една поранешна легенда замина во Кина

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рикардо Карваљо кариерата ќе ја продолжи во Шангај, тим кој неодамна го донесе Оскар во своите редови. Карваљо зад себе...
Стигна понуда, ако ја прифатат ќе имаме нов светски рекорд!
0

Стигна понуда, ако ја прифатат ќе имаме нов светски рекорд!

January 5th, 2017 | by pance
Share „Кинеско лудило“ го зафати и габонскиот напаѓач Пјер Емерик Обамејанг. Шангај СИПГ неодамна го доведе Оскар за 60 милиони...