Македонија

Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје
0

Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Иако беа фаворити никој не очекуваше Шкендија со шест голови до врв да ја наполни мрежата на Работнички. Избраниците на...
Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово
0

Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес со почеток од 15:30 часот на стадионот во Ѓорче Петров Работнички ќе биде домаќин на Шкендија во првиот натпревар од...
Победа откина два бода на Шкендија, Шкупи подобар од Работнички
0

Победа откина два бода на Шкендија, Шкупи подобар од Работнички

September 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Доста интересен и возбудлив натпревар во Тетово  одиграа екипите на Шкендија и Победа. Прилепскиот клуб беше многу...
Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија
0

Работнички- Шкендија најинтересен дуел во осминафиналето од Купот на Македонија

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во просториите на ФФМ беше извршена ждрепката во пресрет на осминафиналето во Купот на Македонија. Дерби натпревар...
Скопската публика ги виде ѕвездите на Милан, Шкендија поразена уште еднаш
0

Скопската публика ги виде ѕвездите на Милан, Шкендија поразена уште еднаш

August 24th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фудбалерите на Милан, дојдоа, прошетаа низ Скопје и го победија тимот на Шкендија, минимално со 1-0, но вкупниот...
Шкендија со шест парчиња се враќа од Милано
0

Шкендија со шест парчиња се враќа од Милано

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Шкендија претрпе убедлив пораз од 6:0 од гигантот на европскиот фудбал, Милан. „Росонерите“ од самиот старт...
Шкендија го надигра Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите
0

Шкендија го надигра Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

August 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Шкендија покажа сила на натпреварот кој во Тетово ко одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во...
„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан
0

„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан

August 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Шкендија ги одреди цените за дуелот со Милан, кој нашиот прволигаш ќе го одигра во рамките од плеј-офот за...
Не можеше потешко, гигантите Милан и Фенербахче на мегдан со Шкендија и Вардар
0

Не можеше потешко, гигантите Милан и Фенербахче на мегдан со Шкендија и Вардар

August 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашите претставници во квалификациите од Лигата на Европа, Вардар и Шкендија ги добија своите противници во плеј-офот. И...
Ајакс и Фенер можни противници на Вардар, новиот Милан на Шкендија
0

Ајакс и Фенер можни противници на Вардар, новиот Милан на Шкендија

August 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Со почеток во 13:00 часот во седиштето на УЕФА во Нион ќе биде извршена ждрепката за плеј-офот во Лигата на Европа. УЕФА веќе...