Шпанија

Феноменален гол од 40 метри во Шпанија! (Видео)
0

Феноменален гол од 40 метри во Шпанија! (Видео)

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во продолжение уживајте во феноменалниот гол на Мигел Тиверос, фудбалер на Атлетико Пуеблонова кој стана хит на...
Денеска пред 37 години е родена една од најголемите ѕвезди во историјата на Барселона
0

Денеска пред 37 години е родена една од најголемите ѕвезди во историјата на Барселона

January 25th, 2017 | by pance
Share Роден во Тераса, Шпанија, цела своја фудбалска кариера го носи дресот на Барселона и игра во средниот ред на шампионот на...
Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција
0

Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција

January 24th, 2017 | by stefan
Share   Се одиграа и последните два четвртфинални натпревари на СП во Франција. Словенија го совлада Катар со 32:30 во...
Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил
0

Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил

January 21st, 2017 | by stefan
Share Уште две 1/8 финални натпревари се одиграа денес на СП. Словенија ја победи Русија со 26:32 во натпревар од 1/8 финалето на СП....
Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ
0

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. На натпреварот помеѓу Норвешка и Јапонија, фаворитот...
Валеро Ривера ја торпедира Македонија – Пораз и од Шпанија
0

Валеро Ривера ја торпедира Македонија – Пораз и од Шпанија

January 18th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија загуби од Шпанија во натпревар од четвртото коло од групата Б со 25:29 Гол за гол се играше...
Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП
0

Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП

January 16th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од третото коло од групната фаза на СП во Франција. Репрезентацијата на Шпанија ја...
Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка
0

Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка

January 14th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од второто коло од групната фаза на СП во Франција. Норвешка ја совлада Русија со 28:24 во...
Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!
0

Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 20:45 на Светското првенство во Франција се играше натпреварот помеѓу Шпанија и Исланд. Шпанците влегоа како...
Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!
0

Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Франција започнува СП во ракомет, а во првиот ден од натпреварувањето домаќинот денес ќе игра против Бразил од 20:45 во...