Вести

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска
0

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 3 натпревари од 20:45. Еден од натпреварите се играше помеѓу Хрватска и Чиле....
Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска
0

Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес на програмата од СП во Франција беа 4 натпревари. Во натпреварот кој се играше вечерва помеѓу репрезентациите од...
Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа
0

Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа

January 15th, 2017 | by stefan
Се одиграа три натпревари на СП во Франција, два од второто коло и еден натпревар од третото коло. Ракометарите на Шведска...
Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија
0

Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија

January 13th, 2017 | by stefan
Во терминот од 17:45 се одиграа уште три натпревари, два од првото коло и еден од второто коло на СП во Франција....
Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!
0

Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм профил објави интересна фотографија. Ибра ја објави на Инстаграм...
Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!
0

Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот член на Шведска, Улф Карлсон пред 10 години го обвини Ибра дека прима допинг. Карлсон по отказот од Шведска одлучи...
Англиски гигант заинтересиран за Швеѓанец: Најдобриот играч на Лајпциг доаѓа во ПЛ
0

Англиски гигант заинтересиран за Швеѓанец: Најдобриот играч на Лајпциг доаѓа во ПЛ

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Еден од најдобрите играчи на Лајпциг во оваа сезона, Емил Форсберг, во јануари би можел да го засили Ливерпул. 25-годишниот...
Репрезентација до 17 години – Два пријателски натпревари против Шведска
0

Репрезентација до 17 години – Два пријателски натпревари против Шведска

August 29th, 2016 | by stefan
Репрезентацијата на Македонија до 17 години ќе одигра два пријателски натпревари во Остерсунд против Шведска. Пријателските...
Германките слават, Марта во солзи!
0

Германките слават, Марта во солзи!

August 19th, 2016 | by pance
Фудбалската репрезентација на Германија го освои златниот медал на Олимписките игри во женска конкуренција. Во големото...
Ибрахимовиќ со трогателна порака се прости од дресот на Шведска
0

Ибрахимовиќ со трогателна порака се прости од дресот на Шведска

June 26th, 2016 | by pance
Златан Ибрахимовиќ во поразот од Шведска од Белгија со 1:0 се прости од репрезентативниот дрес. Напаѓачот отвора ново...