Останато

Русите и Швеѓанките беа најдобри во спринт во Пјонгчанг
0

Русите и Швеѓанките беа најдобри во спринт во Пјонгчанг

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимовите на Русија и Шведска стигнаа до победи во Пјонгчанг во Светскиот куп во скијачко трчање. Победата на Русите им ја...
Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист
0

Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист

January 24th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Франција ја победи Шведска во натпревар од четвртфиналето на СП, 33:30. Од почетокот на натпреварот до...
Сензација на СП – Унгарија ја елиминира Данска, Шведска ја растури Белорусија
0

Сензација на СП – Унгарија ја елиминира Данска, Шведска ја растури Белорусија

January 22nd, 2017 | by stefan
Share Од 1/8 финалето на СП во Франција се одиграа уште два натпревари. Унгарија изненадувачки ја победи Данска со 27:25. Унгарците...
Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска
0

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 3 натпревари од 20:45. Еден од натпреварите се играше помеѓу Хрватска и Чиле....
Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска
0

Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од СП во Франција беа 4 натпревари. Во натпреварот кој се играше вечерва помеѓу репрезентациите од...
Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа
0

Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа

January 15th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа три натпревари на СП во Франција, два од второто коло и еден натпревар од третото коло. Ракометарите на Шведска...
Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија
0

Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија

January 13th, 2017 | by stefan
Share Во терминот од 17:45 се одиграа уште три натпревари, два од првото коло и еден од второто коло на СП во Франција....
Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!
0

Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм профил објави интересна фотографија. Ибра ја објави на...
Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!
0

Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот член на Шведска, Улф Карлсон пред 10 години го обвини Ибра дека прима допинг. Карлсон по отказот од Шведска...
Англиски гигант заинтересиран за Швеѓанец: Најдобриот играч на Лајпциг доаѓа во ПЛ
0

Англиски гигант заинтересиран за Швеѓанец: Најдобриот играч на Лајпциг доаѓа во ПЛ

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите играчи на Лајпциг во оваа сезона, Емил Форсберг, во јануари би можел да го засили Ливерпул. 25-годишниот...