Вести

Официјално – Јувентус продаде напаѓач за 16 милиони евра!
0

Официјално – Јувентус продаде напаѓач за 16 милиони евра!

April 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанецот потпиша договор со Валенсија. Симоне Заза потпиша договор со Валенсија, за која претходно играше на...
„Сакам што е можно побрзо да го заборавам Вест Хем!“
0

„Сакам што е можно побрзо да го заборавам Вест Хем!“

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанскиот фудбалер Заза повторно игра на старо ниво откако го напушти Вест Хем и се пресели во Валенсија. Заза е...
Официјално: Заза во нови бои!
0

Официјално: Заза во нови бои!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Заза е играч на Јувентус, а беше на позајмица во Вест Хем но не се снајде во Лондон каде на 11 натпревари не постигна...
ОФИЦИЈАЛНО: Заза има нов клуб!
0

ОФИЦИЈАЛНО: Заза има нов клуб!

January 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Досегашниот напаѓач на Јувентус, кој играше како позајмен во Вест Хем и официјално денеска избра каде ќе игра до крајот на...
Заза пронајде нов клуб!
0

Заза пронајде нов клуб!

January 12th, 2017 | by pance
Share Заза и Валенсија – падна договор! Претставниците на Јувентус, Валенсија и агентот на Симоне Заза се наоѓаа вечерва ов...
Заза и Евра пак ќе играат во ист клуб?
0

Заза и Евра пак ќе играат во ист клуб?

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јувентус прави промени во тимот, веќе многу измени се најавени. Заза летото отиде на позајмица во Вест Хем, но после 6...
Заза на крајот ќе заврши во Шпанија?
0

Заза на крајот ќе заврши во Шпанија?

December 26th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Симоне Заза минува тешка сезона во дресот на Вест Хем, нема постигнато гол а тргнат е и од екипата. Англиските медиуми сега...
Валенсија доведува големи засилувања!
0

Валенсија доведува големи засилувања!

December 25th, 2016 | by pance
Share Екипата на Валенсија веќе долго време е во резултатска криза. Сепак, раковдството на Лилјаците ќе направи се со цел да...
„Сакаме да го доведеме Заза“
0

„Сакаме да го доведеме Заза“

December 18th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Симоне Заза не се снајде во Англија и брзо ќе го напушти Вест Хем. Вест Хем го доведе Заза со надеж дека ќе игра иста игра...
Заза се враќа во Јувентус, но од Јувентус праќаат друг во Вест Хем!
0

Заза се враќа во Јувентус, но од Јувентус праќаат друг во Вест Хем!

December 17th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Вест Хем сака да го врати Симоне Заза назад во Јувентус а да го доведе Марио Манџукиќ во своите редови. Агентот на Заза...