Англија

Билиќ: Не сакам да се кријам позади никого!
0

Билиќ: Не сакам да се кријам позади никого!

October 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Вест Хем беше поразен од Брајтон со 3:0 во 9тото коло. Под голем притисок после овој пораз се најде тренерот на Вест Хем,...
Вест Хем: “Имавме две одлични засилувања на масата, но Билиќ ги одби”
0

Вест Хем: “Имавме две одлични засилувања на масата, но Билиќ ги одби”

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Неуспехот на Вест Хем во првите три кола од новата сезона во Премиер Лигата се манифестираше со незадоволство помеѓу...
Тешки денови за Билиќ: Тимот му се распаѓа, наследниците го чекаат, а играчите го напаѓаат
0

Тешки денови за Билиќ: Тимот му се распаѓа, наследниците го чекаат, а играчите го напаѓаат

August 28th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Пред две сезони, Вест Хем беше хит во Премиер Лиата, а англиските новинари на Славен Билиќ гледаа како тренерски...
Ихеаначо го менува клубот, останува во ПЛ?
0

Ихеаначо го менува клубот, останува во ПЛ?

May 19th, 2017 | by pance
Share Келечи Ихеаначо тешко ќе добие шанса кај Пеп Гвардиола во наредната сезона, реално е да заигра за некој друг. Нигериецот...
Почна чистката на Пеп, први големи заминувања од Сити?
0

Почна чистката на Пеп, први големи заминувања од Сити?

May 14th, 2017 | by pance
Share Шпанецот ја почна чистката, Аргентинец прв заминува. Пеп Гвардиола во оваа недела најави дека на лето на поголем број на...
Вест Хем најде одлична замена за Билиќ?
0

Вест Хем најде одлична замена за Билиќ?

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Медиумите пренесуваат дека Вест Хем одбрал тренер чие донесување ќе биде приоритет во слуачј Билиќ да замине од тимот. На...
Познат е наследникот на Билиќ на клупата на Вест Хем?
0

Познат е наследникот на Билиќ на клупата на Вест Хем?

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вест Хем во наредната сезона би можел да добие нов тренер. Тие се малку задоволни од Билиќ и наводно бараат нов тренер....
Билиќ останува, неговата работа не е загрозена!
0

Билиќ останува, неговата работа не е загрозена!

April 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Од Вест Хем се огласија и ставија точка на шпекулациите за заминување на Билиќ. Резултатите кои Вест Хем ги покажува не се...
Паника за Билиќ и Венгер – Ова е најлошиот тим во ПЛ за 2017-та година!
0

Паника за Билиќ и Венгер – Ова е најлошиот тим во ПЛ за 2017-та година!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Овие 11 играчи не играат баш како што се очекуваше од нив. Кои се најголемите разочарувања во2017-та година? Одговор на тоа...
Хендикеп за Вест Хем – Билиќ мора да оди на операција!
0

Хендикеп за Вест Хем – Билиќ мора да оди на операција!

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватскиот тренер Славен Билиќ ќе мора да оди да го оперира колкот. Тренерот на Вест Хем во текот на фудбалската кариера...