Вести

Ноќ за паметење на Јоветиќ,Вагнер и Левандовски
0

Ноќ за паметење на Јоветиќ,Вагнер и Левандовски

June 10th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Во вечерашните квалификации за Светското првенство блеснаа  Стеван Јоветиќ и Роберт Левандовски. Јоветиќ постигна хе...
„СП со 48 репрезентации на губи смисла“
0

„СП со 48 репрезентации на губи смисла“

March 31st, 2017 | by pance
Share Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА) Александер Чеферин рече денеска во Стара Пазова дека не се сложува...
ФИФА донесе одлука, проширување на репрезентациите на СП на 48!
0

ФИФА донесе одлука, проширување на репрезентациите на СП на 48!

March 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Остана уште да се игра на Марс, а кога би виделе што планираат за СП, ќе ви стане јасно дека ваквите турнири ја изгубија...
Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!
0

Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 13:00 се одигра натпреварот помеѓу Ангола и Бахреин за 23-то место на СП во Франција. Први на овој натпревар гол...
Аргентина ќе се бори за 17-то место!
0

Аргентина ќе се бори за 17-то место!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Аргентина и Саудиска Арабија за пласман од 17 до 20 место. Од првата минута од...
Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место
0

Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од ждребот за местата од 21 до 24 на СП во Франција. На тој натпревар играа Јапонија и Ангола, а...
Белорусија подобра од Унгарија – Данска со победа стигна до врвот
0

Белорусија подобра од Унгарија – Данска со победа стигна до врвот

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од Светското првенство во Франција од 20:45 се одиграа 2 натпревари. Првиот натпревар кој се играше...
Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!
0

Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Можеби нерешениот резултат не израдува, но повредата на Миркуловски фрли сенка на натпреварот и резултатот. Сериозно...
Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот
0

Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот

January 20th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров со 44 гола е прв на листата на стрелците по завршувањето на групната фаза на Мундијалот. Зад него се наоѓаат...
Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ
0

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. На натпреварот помеѓу Норвешка и Јапонија, фаворитот...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди