Вести

Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)
0

Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Свонси го победија Ливерпул на Енфилд со 2:3 во натпревар од 22-то коло во ПЛ. Првото полувреме имаше шанси и на...
Незадоволен е во клубот – Играч на Лестер бара раскинување на договорот
0

Незадоволен е во клубот – Играч на Лестер бара раскинување на договорот

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Напаѓачот на Лестер Сити, Леонардо Улоа побара раскин на договорот со актуелниот шампион на Англија. Овој напаѓач оваа...
Одлични вести за навивачите на „Топчиите“: Арсенал засилен ќе оди во Велс
0

Одлични вести за навивачите на „Топчиите“: Арсенал засилен ќе оди во Велс

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Добра вест за Арсен Венгер. Фудбалерите на Арсенал овој викенд играат против Свонси, а во тимот се врати Месут Озил....
Официјално: Макелеле се врати во Премиер Лигата!
0

Официјално: Макелеле се врати во Премиер Лигата!

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Клод Макелеле денеска се врати во најсилната лига на светот. Тој е во стручниот штаб на Свонси! Пол Клемент е тренер на Свонси,...
Редно време беше да се засилат: Најслабата одбрана во ПЛ добива нов играч!
0

Редно време беше да се засилат: Најслабата одбрана во ПЛ добива нов играч!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кога по 20 натпревари ќе примите 45 голови, логично е во зимскиот преоден рок да донесете засилувања во одбраната. Најслабата...
Интересен услов на напаѓачот: Дали Челси и Конте би се согласиле на ова?
0

Интересен услов на напаѓачот: Дали Челси и Конте би се согласиле на ова?

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фернандо Љоренте се споменува како фудбалер кој би можел да премине во Челси во овој преоден рок. Фудбалерот на Свонси,...
Каква борба за шпанецот – Сега го сака и уште еден гигант
0

Каква борба за шпанецот – Сега го сака и уште еден гигант

January 10th, 2017 | by stefan
Гигантите во европскиот фудбал го сакаат фудбалерот на Свонси кој неколку пати беше и резерва оваа сезона. Многу клубови се...
Добрите односи секогаш даваат плод: Премиерлигаш донесува фудбалер на Баерн!
0

Добрите односи секогаш даваат плод: Премиерлигаш донесува фудбалер на Баерн!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Раководството на Свонси сака да донесе играч од Баерн. Пол Клемент е тренер на Свонси и има добар однос со Карло Анчелоти, па...
Големи главоболки за Венгер: Ова нема да им се допадне на навивачите на Арсенал
0

Големи главоболки за Венгер: Ова нема да им се допадне на навивачите на Арсенал

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Арсен Венгер има големи проблеми со составување на тимот, а во овој момент нема да може да смета на 7 фудбалери. Венгер ќе мора...
Челси ќе се засилува: Конте повторно го донесува својот златен џокер?!
0

Челси ќе се засилува: Конте повторно го донесува својот златен џокер?!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Се знае дека тој имаше важна улога кај Антонио Конте. Челси ќе се обиде оваа зима да го донесе Фернандо Љоренте. Медиумите...