Вести

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!
0

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во првиот натпревар Реал Мадрид успеа да победи против Олимпијакос со 79:73. Натпреварот започна израмнето, а на...
Познати се термините на ½-финалето во АБА лигата
0

Познати се термините на ½-финалето во АБА лигата

March 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Регуалрниот дел од сезоната во АБА лигата заврши. Познати се паровите во лигата, но и термините кога ќе се играат...
Олимпијакос сигурен против Дарушафак – Црвено-белите се посрамотија во Мадрид!
0

Олимпијакос сигурен против Дарушафак – Црвено-белите се посрамотија во Мадрид!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа уште 2 натпревари во Евролигата. Првиот натпревар се играше помеѓу Олимпијакос и Дарушафак. Тимот на...
Евролигата не простува – Нова казна за Црвена Звезда!
0

Евролигата не простува – Нова казна за Црвена Звезда!

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Црвена Звезда повторно е казнета. Српскиот шампион доби две казни од Евролига во износ од 42.000 евра поради пропустот во...
Олимпијакос го згази Макаби – Црвена Звезда подобра од Германците
0

Олимпијакос го згази Макаби – Црвена Звезда подобра од Германците

March 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа неколку натпревари во Евролигата. Тимот на Црвена Звезда одигра одличен натпревар против Бамберг и...
Фенербахче го победи Олимпијакос – Црвена Звезда го декласираше Галатасарај
0

Фенербахче го победи Олимпијакос – Црвена Звезда го декласираше Галатасарај

February 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беа одиграни уште 2 натпревари во Евролигата. Фенербахче успеа да го победи Олимпијакос со голем пресврт во...
Повторно дебакл на Карпош Соколи – Црвена Звезда го прегази македонскиот клуб
0

Повторно дебакл на Карпош Соколи – Црвена Звезда го прегази македонскиот клуб

February 14th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи загубија од Црвена Звезда во натпревар од 23-то коло во АБА лигата, 61:98. Соколите го започнаа...
Жестоко дерби во Србија – Партизан беше подобар од Црвена Звезда!
0

Жестоко дерби во Србија – Партизан беше подобар од Црвена Звезда!

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Партизан и Црвена Звезда во АБА лигата. Во натпреварот во Србија беше виден жесток...
Заврши серијата на Црвена Звезда – Ефес ги прегази „црвено-белите“ во Србија!
0

Заврши серијата на Црвена Звезда – Ефес ги прегази „црвено-белите“ во Србија!

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес заврши и последниот натпревар од програмата во Евролигата. Се играше големото дерби помеѓу Црвена Звезда и Анадолу...
Црвена Звезда гази се пред себе – Падна и Морнар во Србија
0

Црвена Звезда гази се пред себе – Падна и Морнар во Србија

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Морнар. Тимот на Црвена Звезда успеа да победи со 82:71 и...