Англија

Се крчка отказ за Билиќ, катастрофален пораз на Вест Хем
0

Се крчка отказ за Билиќ, катастрофален пораз на Вест Хем

October 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Вест Хем претрпеа тежок пораз од Брајтон во премиерниот натпревар од 9. коло од Премиер Лигата. Избраниците...
Го посакуваше цела Премиер Лига, но тој се сели во Монако
0

Го посакуваше цела Премиер Лига, но тој се сели во Монако

October 5th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вилијам Карваљо беше трансфер мета на многу клубови од Премиер Лигата меѓу кои и Арсенал и Манчестер Јунајтед, а беше пред...
Тотенхем во натпревар со пет голови славеше против Вест Хем
0

Тотенхем во натпревар со пет голови славеше против Вест Хем

September 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Тотенхем славеше победа од 3:2 на гостувањето кај Вест Хем во рамките од шестото коло од Премиер Лигата....
„Го подржуваме Билиќ и среќни сме поради победата“
0

„Го подржуваме Билиќ и среќни сме поради победата“

September 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Конечно, Вест Хем ја доживеа својата прва победа оваа сезона и тоа над Хадерсфилд со 2:0. После три порази, Вест Хем конечно...
Роберто Манчини го менува Билиќ?
0

Роберто Манчини го менува Билиќ?

September 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Доколку Славен Билиќ си замине од Вест Хем, на негово место ќе пристигне Роберто Манчини. Вест Хем во три кола има три...
Вест Хем: “Имавме две одлични засилувања на масата, но Билиќ ги одби”
0

Вест Хем: “Имавме две одлични засилувања на масата, но Билиќ ги одби”

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Неуспехот на Вест Хем во првите три кола од новата сезона во Премиер Лигата се манифестираше со незадоволство помеѓу...
Тешки денови за Билиќ: Тимот му се распаѓа, наследниците го чекаат, а играчите го напаѓаат
0

Тешки денови за Билиќ: Тимот му се распаѓа, наследниците го чекаат, а играчите го напаѓаат

August 28th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Пред две сезони, Вест Хем беше хит во Премиер Лиата, а англиските новинари на Славен Билиќ гледаа како тренерски...
Премиер Лига: Њукасл ја забележа првата победа, Свонси го изненади Кристал Палас
0

Премиер Лига: Њукасл ја забележа првата победа, Свонси го изненади Кристал Палас

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Највозбудлив натпревар денеска во Премиер Лигата, беше дуелот помеѓу Манчестер Сити и Борнмаут, тимот кој покажа...
Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија
0

Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Пет натпревари се одиграа во терминот од 16:00 часот во англиската Премиер Лига, од кои на три триумфираа домашните...
Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала
0

Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Голманот на Вест Хем, Џо Харт се пофали на социјалните мрежи дека има нова тетоважа, слична на онаа што ја носи на...