Останато

Венус Вилијамск предизвикала сообраќајка во која има и жртва
0

Венус Вилијамск предизвикала сообраќајка во која има и жртва

June 30th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Американската тенисерка Венус Вилијамс предизвикала сообраќајна несреќа во која едно лице го загубило животот....
Одлична најава за новата сезона – Ботас најбрз на тестирањата во Барселона!
0

Одлична најава за новата сезона – Ботас најбрз на тестирањата во Барселона!

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас беше најбрз на тестирањата во Барселона. Тој извозе круг со 1:19.310 и беше побрз за 4...
Претставен е новиот болид на Вилијамс!
0

Претставен е новиот болид на Вилијамс!

February 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вилијамс го претстави својот изглед на новиот болид, два денови пред тестирањето во Барселона. Да потсетиме, Вилијамс...
Ди Реста останува во Вилијамс!
0

Ди Реста останува во Вилијамс!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Управата на Вилијамс одлучи да го задржи Пол Ди Реста како резервен возач и за оваа година. Ди Реста има искуство во Ф1,...
Вилијамс го откри изгледот на новиот болид
0

Вилијамс го откри изгледот на новиот болид

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вилијамс на крајот на наредната недела ќе го претстави изгледот на новиот болид. Ф1 тимот го претстави својот модел во...
Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!
0

Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сега е и официјално – Валери Ботас ќе вози во тимот на Мерцедес со Луис Хамилтон. Вилијамс одлучи да му дозволи на Ботас да...
Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс
0

Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Техничкиот директор на Мерцедес, Пади Лу ја напушти таа функција. Тој би требало да премине во Вилијамс, но сеуште нема...
„Маса донесе погрешна одлука!“
0

„Маса донесе погрешна одлука!“

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот возач на Ферари, Жан Алези смета дека Фелипе Маса не донесе добра одлука, бидејќи се откажа од пензија и се...
Маса конечно со одлука: Останува во Вилијамс
0

Маса конечно со одлука: Останува во Вилијамс

December 21st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Фелипе Маса одлучил и останува во Вилијамс и наредната сезона. Иако сеуште не е конечно, се верува дека...
„Ботас може да се пресели во Мерцедес“
0

„Ботас може да се пресели во Мерцедес“

December 16th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share По пензијата на Нико Розберг, Мерцедес е сериозно заинтересиран за Валтери Ботас. Членот на Мерцедес, Клер Вилијамс даде...