Вести

Јувентус договори ново засилување?!
0

Јувентус договори ново засилување?!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пред финалето во ЛШ, Јувентус договорил уште едно засилување за наредната сезона. Станува збор за Шчесни кој во редовите...
Милан најде замена за Донарума?
0

Милан најде замена за Донарума?

May 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Управата на Милан се подготвуваат за живот без Донарума. Младиот голман доби шанса кај Миха и набрзо стана незаменлив на...
Навивачите заборавија на него! Арсенал го напушта уште еден играч!
0

Навивачите заборавија на него! Арсенал го напушта уште еден играч!

May 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Војчек Шчесни е моментално на позајмица во Рома, а по се изгледа дека навивачите на Арсенал заборавија дека според...
Шчесни бира, кој му е помил, Арсенал или Рома?
0

Шчесни бира, кој му е помил, Арсенал или Рома?

May 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Претходните 2 сезони, Шчесни бранеше во Рома, а ќе видиме дали таму ќе остане и наредната сезона. Тој беше одличен во...
Нож во грб за Рома, Шчесни се сели во големиот ривал?
0

Нож во грб за Рома, Шчесни се сели во големиот ривал?

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Полскиот голман Војчек Шчесни би можел во лето да замине од тимот на Рома. Овој 27-годишен фудбалер ја игра втората сезона...
Каде ќе брани Шчесни следната сезона?
0

Каде ќе брани Шчесни следната сезона?

April 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Многумина зборуваат дека Петр Чех повеќе не е стариот Чех од Челси и дека на повидок е негов крај на кариерата. Поради тоа...
Арсенал ќе заработи 14 милиони фунти од продавање на играч?
0

Арсенал ќе заработи 14 милиони фунти од продавање на играч?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Според медиумите ширум светот, Арсенал наредната сезона ќе остане без Војчек Шчесни. Голманот од Полска кој оваа сезона...
После 2 успешни позајмици, конечно го откупуваат: Рома го донесува голманот на Арсенал
0

После 2 успешни позајмици, конечно го откупуваат: Рома го донесува голманот на Арсенал

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Полскиот голман Војчек Шчесни најверојатно ќе остане во Рома и по оваа сезона. Шчесни веќе втора сезона е на позајмица во...
„Благодарам на Рома што ме врати“
0

„Благодарам на Рома што ме врати“

August 14th, 2016 | by pance
Share Војчек Шчесни е благодарен што и  наредната сезона ќе ја помине во Рома, и се надева дека Волчицата ќе може да се вклучи во...