Лига Европа

„Трофеј во ЛЕ би било совршено финале на сезоната“
0

„Трофеј во ЛЕ би било совршено финале на сезоната“

May 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јунајтед ја помина Селта и е учесник во првото финале во Лига на Европа. Јунајтед ќе има задача да го победи Ајакс во...
Може ли ова момче да ги растури сите планови на Мурињо?
0

Може ли ова момче да ги растури сите планови на Мурињо?

May 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Приоритет на Жосе Мурињо оваа сезона е ЛЕ. Тоа е еден од двата начини да се врати во ЛШ, а овој изгледа многу полесен...
Мурињо забрани користење на социјалните мрежи!
0

Мурињо забрани користење на социјалните мрежи!

May 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Социјалните мрежи го држат светот, се повеќе младинци трошат многу време на социјалните мрежи, па исто така и фудбалерите....
Што му рекол Мурињо на Швајни на разделбата?
0

Што му рекол Мурињо на Швајни на разделбата?

April 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Цело време Бастијан Швајнштајгер трпеше се, дури тренираше и со вториот тим. Никогаш тој не рече ништо против тренерот или...
Познато зошто Мурињо не го сакаше Швајни!
0

Познато зошто Мурињо не го сакаше Швајни!

March 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бастијан Швајнштајгер денеска го напушти Манчестер Јунајтед и премина во САД. Швајни оваа сезона повеќе пати седеше на...
Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!
0

Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Жосе Мурињо во Јунајтед пристигна на почетокот на оваа сезона. Доби отказ во Челси, па беше неколку месеци слободен,...
„За Мурињо не бев доволно добар“
0

„За Мурињо не бев доволно добар“

March 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Мемфис Депај во јануари премина од Манчестер Јунајтед во Лион. Депај на Олд Трафорд во 2015 пристигна како големо...
Еве како Мурињо одговори на навредите од навивачите на Челси!
0

Еве како Мурињо одговори на навредите од навивачите на Челси!

March 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Нема повеќе љубов помеѓу Мурињо и Сините. Одредена група на навивачи синоќа го исвиркуваа и му велеа: „Не си веќе...
Мурињо и дефинитивно отпиша играч вреден 50 милиони!
0

Мурињо и дефинитивно отпиша играч вреден 50 милиони!

February 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Мурињо го проба истото со Марсијал што го работеше и со Михтаријан кој не беше во тимот првите месеци. Го повика на...
Мурињо е уверен дека Ибрахимовиќ ќе остане во Јунајтед!
0

Мурињо е уверен дека Ибрахимовиќ ќе остане во Јунајтед!

February 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Мурињо изјави дека Ибра има уште една година играње врвен фудбал и таа една година ќе ја одигра во дресот на Манчестер...