Вести

Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?
0

Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Паоло Дибала, играчот кој отвара нова војна помеѓу Пеп Гвардиола и Жосе Мурињо. Наводно, феноменалниот играч на Јувентус е на...
Што побара Мурињо од управата на Јунајтед?
0

Што побара Мурињо од управата на Јунајтед?

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Еден од најдобрите играчи на Јунајтед оваа сезона е Мајкл Керик. Мурињо има доста звезди во тимот оваа сезона и играат...
„Само еден играч ќе го напушти клубот“
0

„Само еден играч ќе го напушти клубот“

December 30th, 2016 | by Dare Smilanov
Како што се наближува преодниот рок така и се зголемуваат шпекулациите за трансферите на големите клубови. Еден од...
Мурињо се откажа од шведскиот дефанзивец!
0

Мурињо се откажа од шведскиот дефанзивец!

December 28th, 2016 | by Dare Smilanov
Манчестер Јунајтед нема да испрати понуда за Виктор Линделоф, барем не овој Јануари. Тој беше означен како голема мета на...
Мурињо добива продолжување на договорот?
0

Мурињо добива продолжување на договорот?

December 21st, 2016 | by Dare Smilanov
Челниците на Јунајтед веројатно се задоволни од Жосе Мурињо. Иако после 17 кола Јунајтед е шести, со 13 бодови помалку од...
Да се знае кој е шеф! Играчите целосно го слушаат!
0

Да се знае кој е шеф! Играчите целосно го слушаат!

December 18th, 2016 | by Dare Smilanov
Манчестер го победи Вест Бром со 2:0 во гости, Ибра има 16 погодоци во сите натпреварувања, 11 повеќе од било кој друг во тимот....
Матераци: Мурињо е човек каков што еднаш се раѓа
0

Матераци: Мурињо е човек каков што еднаш се раѓа

September 10th, 2016 | by Dare Smilanov
Марко Матераци, поранешниот штопер од Интер најдобрите фудбалски денови ги имаше под водство на Мурињо. Португалецот и...
Ова е првиот потег на Мурињо во зимскиот преоден рок
0

Ова е првиот потег на Мурињо во зимскиот преоден рок

September 5th, 2016 | by Dare Smilanov
Мурињо не успеа да го доведе Фабињо од Монако ова лето кој своевремено го тренираше и во Реал Мадрид. Имено, негова цел е да се...
Мурињо имал состанок со Балотели
0

Мурињо имал состанок со Балотели

August 17th, 2016 | by Dare Smilanov
Да навистина Мурињо и Балотели имаа состанок но целта на тој состанок не беше трансфер на Балотели во Манчестер. Веруваме...
Изјавата на Мурињо пред година дена со која е против Манчестер
0

Изјавата на Мурињо пред година дена со која е против Манчестер

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
„На почетокот се зборуваше дека Абрамович ја купува титулата. Сега сите ја купуваат, сите таму“ – фамозната изјава на...