Англија

Ибра во Јунајтед ќе игра до својата 37ма година!
0

Ибра во Јунајтед ќе игра до својата 37ма година!

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Златан Ибрахимовиќ само 6 месеци е во Манчестер а веќе има голем број свои фанови овде. Шведскиот фудбалер оваа сезона...
Каков крал: Ибра го објасни чудесниот гол на Михтаријан
0

Каков крал: Ибра го објасни чудесниот гол на Михтаријан

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалерот на Јунајтед Хенрик Михтаријан доби награда за најдобар гол на месецот. Михтаријан против Сандарленд постигна...
„Забавно, но не и квалитетно затоа што заслуживме повеќе!“
0

„Забавно, но не и квалитетно затоа што заслуживме повеќе!“

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Мурињо не е задоволен со освоениот бод во дуелот со Ливерпул и смета дека неговиот тим заслужил да победи во дербито. Двата...
„Ах.. Тие нивни долги топки…“
0

„Ах.. Тие нивни долги топки…“

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Играњето со долги топки на своите највисоки играчи, Фелаини и Ибрахимовиќ даде резултат, па Јунајтед успеа да дојде до бод во...
Порака од која ќе ви дојдат солзи на очите: Ибрахимовиќ испрати многу емотивна порака до цел свет
0

Порака од која ќе ви дојдат солзи на очите: Ибрахимовиќ испрати многу емотивна порака до цел свет

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Златан Ибрахимовиќ важи за еден од најдобрите фудбалери. Неговиот животен пат не беше ниту малку лесен. Тој беше гладен,...
Ибрахимовиќ е најдобар играч во Англија!
0

Ибрахимовиќ е најдобар играч во Англија!

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Златан Ибрахимовиќ е избран за играч на месец декеври во ПЛ. Ниту еден играч освен Ибра не беше заслужен во декември за 8-те...
„Ја  покорив Англија за само три месеци! Ќе видите како допрва како ќе игра Манчестер“
0

„Ја  покорив Англија за само три месеци! Ќе видите како допрва како ќе игра Манчестер“

January 12th, 2017 | by pance
Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед. Втор најдобар стрелец во Премиер лигата. А како што сега работите стојат се чини...
Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!
0

Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм профил објави интересна фотографија. Ибра ја објави на Инстаграм...
Познато зошто Ибра не игра против Хaл!
0

Познато зошто Ибра не игра против Хaл!

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалерите на Јунајтед играат против Хaл во полуфинале од англискиот Лига Куп. Мурињо влезе со доста промени во составот...
Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!
0

Судот ја кажа пресудата по 10 години: Го обвини Златан за допинг, а сега се кае!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот член на Шведска, Улф Карлсон пред 10 години го обвини Ибра дека прима допинг. Карлсон по отказот од Шведска одлучи...