Англија

„Неверојатно е како игра Ибрахимовиќ“
0

„Неверојатно е како игра Ибрахимовиќ“

February 21st, 2017 | by pance
Share Легендарниот велшки фудбалер Рајан Гигс е импресиониран од игрите на Златан Ибрахимовиќ во Манчестер Јунајтед. Иако...
Кој друг ако не тој: Ибрахимовиќ донесе пласман на Јунајтед во четвртфиналето на ФА куп (Видео)
0

Кој друг ако не тој: Ибрахимовиќ донесе пласман на Јунајтед во четвртфиналето на ФА куп (Видео)

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во четвртфиналето на англискиот ФА Куп после денешната победа против...
Сопругата на Златан му го расипува планот на Мурињо?
0

Сопругата на Златан му го расипува планот на Мурињо?

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share За судбината на Ибра се повеќе се шпекулира како што се ближи крајот на сезоната во ПЛ. Тој има договор со тимот до...
Флорентин Погба го посрамоти Ибрахомовиќ
0

Флорентин Погба го посрамоти Ибрахомовиќ

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јунајтед пред неколку денови го победија Сент Етјен. Беше тоа првиот натпревар од 1/16-финале во ЛЕ, а...
Чудесна статистика на Златан после 30-от роденден
0

Чудесна статистика на Златан после 30-от роденден

February 18th, 2017 | by pance
Share Манчестер Јунајтед во четвртокот на Олд Трафорд со 3:0 го совлада Сент Етјен во првиот меч од шеснаесет финале на...
„Јас сум како Индијана Џонс“
0

„Јас сум како Индијана Џонс“

February 17th, 2017 | by pance
Share Златан Ибрахимовиќ синоќа беше јунак на Манчестер Јунајтед во победата над Сент Етјен во првиот меч од шеснаесет...
Идеален тим во ЛЕ – Ибра, Џеко, Блинд…
0

Идеален тим во ЛЕ – Ибра, Џеко, Блинд…

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачите на Манчестер Јунајтед  и Рома, односно Ибра и Џеко добија оцена 10. Ибра и Џеко постигнаа хет-трик во...
„Имам среќа секогаш кога играм против нив“
0

„Имам среќа секогаш кога играм против нив“

February 17th, 2017 | by pance
Share Ибрахимовиќ постигна три погодоци на домашен терен против Сент Етјен, а после мечот беше многу задоволен од својот...
Ибра го постигна најсреќниот гол во кариерата! (Видео)
0

Ибра го постигна најсреќниот гол во кариерата! (Видео)

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Златан Ибрахимовиќ со многу среќа ја затресе мрежата на Сент Етјен во првиот дуел од 1/16 финалето во Лига Европа....
„Го сакам Ибра за тренер!“
0

„Го сакам Ибра за тренер!“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Јунајтед, Ибра сеуште игра одлично, но кога ќе ја заврши кариерата би можел да влезе во тренерските води. Тоа...