Реакцијата на Мата покажа како се чуствуваше вчера секој навивач на Манчестер Јунајтед

Црвените Ѓаволи играат како препородени од доаѓањето на Солскер. Откако пристигна на клупата на Јунајтед, тимот има шест победи од шест натпревари.

Одлучувачкиот погодок на натпреварот против Тотенхем го постигна Рашфорд, но јунак на натпреварот беше Де Геа. Шпанецот имаше неколку неверојатни одбрани и е најзаслужен што Јунајтед го напушти Вембли со три бода.

Хуан Мата ја покажа најдобрата реакција после неверојатната партија на Де Геа.

Погледнете ја подолу.

Advertisements