Роналдињо покажуваше фудбалски магии на – плажа! (ВИДЕО)

Роналдињо заигра фудбал во меч за збогување на Жоржињо и тоа во фудбал на песок. И без копачки покажа дека неговата магија уште постои, па постигна три гола.

И покрај тоа што има вишок килограми, кога е под неговата нога трева или песок, а ја има топката веднаш почнуваат магиите.

Во двата натпревари на Бразил, во кои играше против Јапонија, славеше со вкупни 11-4.

Роналдињо на песок покажа дека уште е тука неговата „самба“, иако се прости од професионалниот фудбал уште пред една година.