Пјаниќ: Не очекувавме дека Сасуоло ќе ни направи толку проблеми

Фудбалерите на Јувентус на гости славеа против тимот на Сасуоло, но Старата дама имаше доста проблеми против незгодниот домаќин.

Сепак на крајот успеаа некако да го скршат отпорот и да слават со 3-0.

После натпреварот изјава даде Пјаниќ кој беше асистент на вториот гол на Роналдо. Тој заклучи дена не е баш задоволен од играта на својот тим. Тој кажа дека Сасуоло им задал многу проблеми што се однесува на играта и дека не очекувале ваков натпревар.

„Игравме против екипа која игра многу добро и ни задаваа повеќе проблеми отколку што очекувавме. Ни беше тешко во одредени моменти да дојдеме до нашата игра, но кога го дадовме вториот гол веќе се сменија работите“, изјави Пјаниќ.

Advertisements