Пијаниот Руни повторно направи глупост: Дали Колин поради ова ќе пресуди на нивниот брак?!

Вејн Руни едноставно не мирува.

Прославениот англиски фудбалер имаше голема кариера која сега е пред своот крај, па своите мирни денови ги минува во Америка каде настапува за Ди Си Јунајтед.

Ниту таму не можеше да помине без скандал, бидејќи пред неколку недели бил фатен пијан на аеродромот, а викендот направил уште една глупост.

Папараците го фатиле како во Флорида го вози една келнерка, за заедно да ја продолжат вечерта, разделен од своите соиграчи од Ди Си со кои пристигнал на местото.

Во тој бар минале неколку чада кога Англичанецот го напуштил околу 3 по полноќ помеѓу сабота и недела. Девојката заминала кратко потоа.

Сопругата на Руни, Колин полудела, извори наведуваат дека му се заканила дека ќе се врати во Англија, заедно со децата бидејќи не може да го трпи срамот по однесувањето на нејзиниот 33-годишен сопруг.

Advertisements