Роналдо направи потег кој го поздрави сиот свет: Португалецот со неверојатна прослава на погодокот (ВИДЕО)

Португалецот во победата против Сасуоло беше прецизен по 18. пат, но овој погодок го прослави на посебен начин.

Имено, Роналдо направи Дибала маска, која е заштитен знак на Дибала кога ќе постигне погодок. Аргентинецот оваа сезона не брилјира, и очигледно има големи проблеми во односите со Алегри.

Роналдо на овој начин му пружи поддршка на соиграчот кој минува низ тешки денови и дефинитивно ги освои симпатиите на јавноста.

И некогашниот дефанзивец на италијанската репрезентација, Алесандро Костакурта го пофали овој потег.

„Навистина прекрасен потег. Роналдо е шампион, не само со топката в нозе“.

Јувентус е лидер во Серија А и во однос на второпласираниот Наполи има предност од 11 бодови.

Advertisements