Гвардиола имаше „паничен напад“ на прес конференцијата: Шест, разбирате ли дека се работи за шест трофеи! (ВИДЕО)

Манчестер Сити вчера на „Итхад“ го декласираше Челси со 6:0 во дербито од 26.коло во Премиер лигата.

Избраниците на Пеп Гвардиола на Челси му го нанесоа еден од најтешките порази во последните десет години, па мечот го завршија со шест постигнати погодоци. Сити сака да ја одбрани титулата во Англија и екипата на Гвардиола изгледа навистина моќно на теренот.

Интересно е што по прес конференцијата кога Гвардиола зборуваше за тоа дека Сари не го поздрави по мечот, и господски одговори дека мисли дека само едноставно не го видел.

Сепак, Ппе не може без смешни сцени на прес конференција, а така беше и овојпат. Еден од новинарите на Гвардиола му постави прашање дали во првата сезона со Барселона освоил пет трофеи, а потоа Шпанецот го прекина со урнебесна реакција.

„Шест, освоив шест трофеи во првата сезона“, истакна Гвардиола и потоа направи неверојатна гримаса на лицето.

Advertisements