Му ја „скрши кичмата“ на Дончиќ, па се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ беше посрамотен во мечот против Хјустон рокетс, кога Пи-Џеј Такер со одличен потег го исфрли од игра.

Сепак, Такер по одличниот потег наместо да поентира, тој се посрамоти за сите пари кога ја фрли топката во аут, зашто одигра напамет и мислеше дека таму има негов соиграч.

Advertisements