Јавноста во Англија згрозена од однесувањето на Игуаин

ФУдбалерите на Челси изминатиот викенд доживеаа катастрофален пораз на гости против Сити бидејќи беа поразени со 6-0.

Плавите вака тежок пораз не паметат одамна, а Сити им одржа вистинска лекција на радост на своите навивачи и напаѓачи.

Играчите на Челси беа разочарани после натпреварот и едвај чекаа да влезат во соблекувалната и да се скријат од очите на јавноста. На удар на англиските медиуми и навивачи на Сити се најде Игуаин поради примитивното однесување во тунелот.

Тој додека се наоѓаше во тунелот веројатно не сфати дека го снима камера па поради ова се најде на удар на англиската јавност. Погледнете и самите во видеото подолу од 15:55.

Advertisements