Како во примитивно доба: Игуаин со однесување кое ја згрози спортската јавност (ВИДЕО)

Фудбалерите на Челси изминатиот викенд доживеаа дебакл од екипата на Манчестер Сити, со оглед на тоа дека беа поразени со 6:0.

„Плавите“ така тежок пораз не паметат оддамна, а Сити им оддржа вистинска лекција на радост на своите напаѓачи. Веќе по 20 минути беше 4:0 за клубот од „Итхад“, а на крајот мечот беше завршен со резултат 6:0 во корист на актуелниот англиски шампион.

На играчите на Челси не им беше до живот по мечот и само чекаа да влезат во соблекувалната и да се сокријат од очите на јавноста. На удар на англиските медиуми и навивачите на Сити се најде и Гонзало Игуаин поради примитивното однесување во тунелот.

Имено, Игуаин плукаше во тунелот додека излегуваше на терен и веројатно не сфати дека сето тоа е снимено. Откако Сити ја објави оваа снимка, аргентинскиот напаѓач се најде на голем удар во јавноста. Овој детал можете да го погледнете на видеото од 15:55.

Advertisements