Манчестер Јунајтед влезе во трката за француски репрезентативец

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека од таборот на Манчестер Јунајтед се вклучиле во трката за потписот на францускиот репрезентативец од редовите на ПСЖ, Адриен Рабио.

23 годишниот играч од средниот ред не е во прв план кај Томас Тухел откако јавно истакна дека нема да го продолжи договорот со клубот и дека ќе си замине како слободен агент во летниот преоден рок.

Сепак, за Рабио прв фаворит останува тимот на Барселона, а интерес има и од таборот на Арсенал, Ливерпул и Тотенхем.

Advertisements