Арбелоа: Ги одбројувам деновите кога Меси ќе оди во пензија

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа призна дека не ужива премногу во игрите на Меси.

Тој неколку сезони го носеше Кралскиот дрес, а тоа беше време кога Меси најмногу ја „тероризираше“ одбраната на овој клуб. Иако шпанскиот дефанзивец ја заврши кариерата, призна дека и денес не сака да ги гледа натпреварите на Меси.

Тој порача дека едноставно едвај чека фудбалерот на Барса да се пензионира и дека ги одбројува деновите тоа да се случи.

„Знаеме колку добар играч е Меси, но никогаш нема да уживам во неговите натпревари. Се надевам дека брзо ќе се опрости и искрено ги одбројувам деновите кога ќе отиде во пензија. Не сум човек кој ја мрази Барса, туку тоа го посакувам поради Реал Мадрид“, изјави Арбелоа.

Advertisements