Дибала си заминува од Јувентус и се сели во Мадрид

„АС“ пишува дека Пауло Дибала ќе си замине од редовите на Јувентус и ќе се пресели во Реал Мадрид во трансфер вреден над 100 милиони фунти.

Играчот на Јувентус е посочен како потенцијална замена за Герет Бејл кој веројатно ќе си оди од Реал Мадрид во летниот преоден рок.

Дибала пак се почесто е на клупата за резервни фудбалери откако не се наметнува најмногу кај Макс Алегри, па веројатно и самиот играч ќе се согласи за трансфер на „Бернабе“.

Advertisements