Невнимание во одбраната на Ајакс: Бензема погоди за водство од 1-0! (Видео)

Ајакс игра неверојатен меч на домашен терен против Реал Мадрид, но тие не ги искористија своите шанси, а казната стигна во 60. минута кога Карим Бензема погоди за 1-0.

Advertisements