Нејмар, нели си повреден? Урнебесни прослави по головите против Јунајтед (Видео)

Нејмар го пропушти мечот на ПСЖ на гостувањето кај Манчестер јунајтед (2-0) на „Олд Трафорд“, но будно ја следеше нивната игра, па на социјалните мрежи можеше да се забележи секоја негова реакција по головите.

ПСЖ успеа да слави со 2-0 против „црвените ѓаволи“, а Нејмар после секој од головите прославуваше бурно и на момент изгледаше како да заборава на повредите.

Advertisements