Ајакс се враќа во игра: Хаким израмни на 1-1! (Видео)

Ајакс конечно успеа да се врати во игра против Реал Мадрид во Амстердам во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони, откако Хаким погоди за 1-1.

Advertisements