Тотнем на праг до триумф: Лоренте и Вертонген ги матираа „Милионерите“ (Видео)

Тотнем речиси сигурно ќе обезбеди триумф на домашен терен против Борусија Дортмунд во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако Јан Вертонген и Фернандо Лоренте погодија за само три минути двапати за водство од 3-0.

Advertisements