Вестбрук збесна поради навреди од навивач: Ќе те е**м и тебе и твојата жена! (ВИДЕО)

Кошаркарот на Оклахома сити, Расел Вестбрук имаше жестока вербална пресметка со еден навивач со Јута џез.

Навивачот на Јута, кој со сопругата го следел мечот наводно на расна основа го навредил Вестбрук, кој целосно полудел.

„Клекни на колена како што го правеа тоа твоите предци“, му порачал навивачот на Вестбрук.

Вестбрук збеснал поради овие зборови, па почнал да му се заканува на навивачот и на неговата сопруга.

„Ти ветувам! Ќе те е**м и тебе и твојата жена. Ти се колнам во Бог! Ќе те…“, се развика Вестбрук.

Останува сега да се види одлуката на раководството на НБА-лигата и не е познато дали Вестбрук ќе добие казна и колку ќе изнесува истата.

Advertisements