Познато што ќе се случи со Тухел по шокантната елиминација од Манчестер Јунајтед

Најеминентниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува дека од таборот на ПСЖ подготвуваат нов договор за актуелниот менаџер на клубот, Томас Тухел.

Во следните неколку недели ПСЖ и официјално ќе ја достави понудата за продолжување на соработката на уште една година со Томас Тухел кој иако беше шокантно елиминиран од Манчестер Јунајтед, во Франција е апсолутен владетел.

ПСЖ во моментов има 17 поени предност пред второпласираниот Лион, а челниците на клубот се задоволни од работата на германскиот стратег.

Advertisements