Раниери во Рома посакува фудбалер на Челси

Англиските медиуми пренесуваат дека Клаудио Раниер посакува во редовите на Рома да го донесе англискиот повремен репрезентативец, Дани Дринквотер.

Дринквотер настапуваше по водство на Раниери во Лестер кога овој клуб испиша историја освојувајќи ја Премиер лигата во 2106 година.

Во моментов играчот од средниот ред е под договор со Челси, но воопшто не добива шанса од Маурисио Сари.

Advertisements