Челси останува и без тренер: Два клуба во борба за потписот на Сари!?

Интер и Рома се борат за ист тренер, но ќе видиме дали некој од нив ќе успее да го обезбеди потписот на стратегот на Челси, Маурицио Сари.

Сари пристигна на клупата на Челси минатото лето, но поранешниот тренер на Наполи целосно ја разочара управата и навивачите.

„Кориере дела Сера“ пишува дека Сари го сакаат двата италијански клуба, а во прилог оди и тоа што неговиот тим загуби со 0-2 од Евертон, а во Италија работеше повеќе од 20 години.

Поранешниот тренер на Наполи повеќе е интересен на Рома, иако неодамна „волчицата“ го ангажираше Клаудио Раниери наместо Еусебио ди Франческо.

Освен Сари, што се однесува до Интер, еден од кандидатите е поранешниот тренер на Јувентус и Челси, односно Антонио Конте.

Advertisements