Столе Стоилов со неверојатен пас ги собра сите овации (Видео)

Капитенот на Вардар, Столе Стоилов ги собра аплаузите по вчерашниот натпревар против ППД Загреб во Лигата на шампионите.

Вардарци беа во безизлезна ситуација кога Стоилов на маестрален начин го проигра Дибиров кој беше фаулиран и беше досуден удар од седум метри. Сигурен реализатор на пеналот беше Иван Чупиќ.

Advertisements