Милосављев има една од најдобрите одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар запиша убедлива победа во првиот осминафинален меч во Лигата на шампиони (ЛШ) и тоа против ППД Загреб на гостување со неверојатни 27-18.

Еден од најзаслужните играчи за побеата на „црвено-црните“ е искусниот голман Дејан Милосављев, кој на мечот запиша дури 14 успешни интервенции.

Вардар практично со овој потег обезбеди пласман во четвртфиналето, односно останува само формално да го потврди тоа, освен ако Загреб направи некоја сензација, што е теоретски речиси невозможно против ваков тим на „црвено-црните“.

Исто така, Милосавев беше избран во тимот на колото како најдобар голман, а притоа неговата двојна одбрана му донесе место во Топ-5.

Видеото за најдобар голман на колото може да го погледнете ТУКА, додека неговите одлични одбрани погледнете ги ТУКА.

Advertisements