Навивачите во стега: Ќе може ли Де Јонг да одигра против Јувентус…?!

Откако Ајакс го совлада Екселзиор во минатонеделното коло од Ередивизија, навивачите стравуваа, со оглед на тоа дека Де Јонг играше само 24 минути.

Причината е повреда, многумина се фатија за глава бидејќи овој фудбалер е важен штраф за играта на клубот и некој кој би можел да донесе многу во дуелот против Јувентус на гости.

Сега стигнаа добри вести од Амстердам, Де Јонг ќе игра во Торино бидејќи потполно е подготвен за тоа.

Четвртфиналниот дуел се игра во Торино, на програмата е утре од 21 часот. По првиот меч резултатот е 1:1.

Advertisements