Хаотично во Париз: Без осуммина стандардни играчи и без тренер, ПСЖ ќе игра против Нант

epa07066770 Thiago Silva (2-L) of Paris Saint Germain warms up prior to the UEFA Champions League Group C soccer match between Paris Saint Germain and FC Red Star Belgrade at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 03 October 2018. EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

На гостувањето во Нант, ПСЖ пристигнува без осуммина стандардни фудбалери.

Кој ќе игра за ПСЖ против Нант?

Тешко е да се каже, Томас Тухел кој само ќе го состави тимот, за потсетување не може да ги предводи поради меч суспензија која ја заработи, нема да може секако да смета на осуммина фудбалери.

Кој се нема да игра…

Нејмар, Кавани, Ди Марија, Маркинјош, Тијаго Силва, Муније, Верати и Бернат не се во конкуренција за тој дуел…

Па оттаму, може ли Нант да ја преземе без дилеми фаворитската улога?

Advertisements